Aktualności

Mikołajkowe spotkanie z Podkarpacką Grupą Quadową Mikołajkowe spotkanie z Podkarpacką Grupą Quadową
2022.12.03

Kolejny raz odwiedził nas Mikołaj Podkarpackiej Grupy Quadowej. Kolejny raz zapewnił wychowankom niesamowite wrażenia terenowe. Kolejny raz obdarował prezentami i szczerym uśmiechem. Dziękujemy za niezapomniane chwile spędzone w Waszym towarzystwie, za dobre i szczere serca, za uśmiech na twarzach wychowanków. Bardzo długo będziemy wspominali czas spędzony z Wami. Te niezapomniane chwile zostają nie tylko na fotografiach ale w sercach wychowanków. Raz jescze serdecznie dziękujemy.

Mamy nowych przyjaciół Mamy nowych przyjaciół

26 sierpnia 2022r. odwiedziła nas grupa pracowników z firmy GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

Przyjechali by pomóc nam w gerneralnych porządkach w domu -  w przygotowaniu pomieszczeń na nowy rok szkolny. Przywieżli ze sobą sprzęt do czyszczenia okien, mebli, podłóg, urządzeń sanitarnych. Z uśmiechem i serdecznościąumyli nam okna, wyczyścili posadzki i ściany, odświeżyli łazienki. W naszej placówce nie ma zatrudnionych osób do sprzątania, gotowania i innych prac domowych. O wszystko dbają wychowawcy wraz z wychowankami. Pomoc naszych gości wiele dla nas znaczy. Praktycznie w jeden dzień zrobili generalne porządki w całym domu. Z naszej strony zapewniamy, że będziemy się starali utrzymywać ten porządek na bieżąco.

Bardzo dziękujemy tym wspaniałym osobom, które z daleka - Częstochowy, Radomia, Buska, Tarnobrzega, Lublina, Niska, Tarnowa, Rzeszowa oraz Krosna przyjechały by nam pomóc i spędzić ten dzień z nami.

Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Solina 2022 Solina 2022

Dzisiaj odwiedziliśmy Maćka, który aktualnie przebywa na obozie  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Solinie. Bardzo fajna wycieczka, zagospodarowanie czasu wonego i poznanie zasad uczestnictwa w obozie szkoleniowym dla młodych strażaków. Pogoda nam dopisała i mogliśmy w pełni podziwiać uroki zalewu solińskiego

Woskowe zabawy Woskowe zabawy
2022.07.22
Dbamy o środowisko Dbamy o środowisko

Nasi wychowankowie w ostatnim czasie sporo pracy, inwencji i pomysłowości wykazali przy realizacji kilku projektów. Efektem jest zainstalowanie w naszym parku kilkunastu budek lęgowych dla ptaków, wykonali także "hoteliki" dla owadów.  Nowy wygląd zyskał także klomb przed wejściem do placówki

Darowizna z Fundacji ORLEN

Dzięki Fundacji ORLEN nasza placówka jest perzygotowana na udzielenie doraźnej pomocy dzieciom i ich rodzinom uciekającym z Ukrainy. Otrzymaliśmy darowiznę finansową w kwocie 25 000,00 zł na realizację projektu "Przygotowanie Domu Dziecka na pomoc dzieciom z ogarniętej wojną Ukrainy"

Dzięki przekazanym środkom finansowym zakupiliśmy: tapczany, łóżka polowe, śpiwory, koce, kołdry, poduszki, komplrty pościeli, prześcieradła, ręczniki i środki czystości.

Jeśli zajdzie taka potrzeba nasza placówka może udzielić dorażnej pomocy- schronienia osobom uciekającym z terenów objętych działaniami wojennymi.

Serdecznie dziękujemy Fundacji ORLEN

Zimowisko w Zakopanem 2022 Zimowisko w Zakopanem 2022
2022.02.28

W dniach 19-26 lutego 2022 roku wychowankowie Domu Dziecka w Długiem pod opieką wychowawców bardzo aktywnie spędzała czas na zimowisku w Zakopanem. Tym razem długo - bo aż dwa lata - czekaliśmy, aby mócposzusować po "naszym" stoku na Harendzie i kolejny raz, na nowo zobaczyć ulubione miejsca. Największą frajdą dla dzieciaków była oczywiście jazda na natach, a marzeniem wszystkich zmierzenie się z czwartym stokiem, czylinajwyższym stopniem trudności. Codziennie po śniadaniu, w pełnej gotowości i bardzo ochoczo wychodziliśmy z pensjonatu najpierw do narciarni, aby potem w pełnym rynsztunku przekierować się do niemałych kolejek na wyciągi. Pobyt na zimowisku urozmaiciliśmy oczywiście pieszymi wycieczkami. Pierwsza z nich odbyła się nas trasie: Wielka Krokiew- Nosal w kierunku głównego deptaka Krupówek. Staraliśmy się zainteresować dzieci informacjami i ciekawostkami krajoznawczo - turystycznymi dotyczącymi tych urokliwych i wartych zwiedzenia miejsc czy postaci związanych z historią samego Zakopanego.

W piątek tuż po śniadaniuwyruszyliśmy na codzienną wycieczkę do malowniczej Doliny Kościeliskiej- prawej odnogiDoliny Czarnego Stawu aby w zimowej scenerii podziwiać piękno polskich Tatr.

Niestety jak to w życiu bywa nieuchronnie kończy się czas naszego pobytu. Pełni przygód, wrażeń i nowych znajomości obiecaliśmy sobie koniecznie powrócić tu znów za rok. Kolejny już raz mieszkaliśmy u Pani Marii, która jak zwykle przyjęła nas ciepło i miło.

Wigilijna kolacja 2019 Wigilijna kolacja 2019

W dniu 19 grudnia 2019 r. odbyła się kolejna  nasza wspólna Kolacja Wigilijna, oprócz wychowanków i pracowników obecni byli zaproszeni goście: Marcin Józefowicz - Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, Barbara Kielska - Bardanaszwili - PCPR Krosno, Elżbieta Kwolek, Anna Janocha, Bogdan Nakonieczny, Urszula Rozmus i Renata Turek - byli pracownicy.

Po uroczystej kolacji wychowankowie otrzymali świąteczne prezenty ufundowane przez.firmę Asecco Poland. Mikołaj pamiętał także o pracownikach i zaproszonych gościach.

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego
2019.10.14

W dniu 8 października br. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbyła się „Spartakiada Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Podkarpackiego”, którego organizatorem była Fundacja Kompas, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz Fundacja „Orlen – Dar Serca”. W zawodach udział wzięli wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych z całego Podkarpacia – ogółem 55 uczestników z 15 placówek. Spartakiada rozgrywana była w dwóch kategoriach: młodszej: 10-15 lat i starszej: 16-25 lat w konkurencjach indywidualnych i konkurencji drużynowej. Były to konkurencje typowo lekkoatletyczne, jak biegi, skok w dal, rzut oszczepem czy pchnięcie kulą oraz konkurencje, takie jak: rzuty lotkami do tarczy, skoki w workach czy rzuty piłką do kosza.

Piknik z Klubem Wodnym Przystań - Pilzno w Strzegocicach Piknik z Klubem Wodnym Przystań - Pilzno w Strzegocicach
2018.08.13

3 sierpnia 2018r. o godz. 9.30 kilkunastoosobowa grupa podopiecznych Domu Dziecka w Długiem pod opieką pań: Ani i Ali udała się nad jezioro do Strzegocic, aby dać się porwać całodziennej frajdzie: wodnym szaleństwom pod czujnym okiem doświadczonych właścicieli skuterów wodnych i łodzi motorowych. Grupa przyjaciół – pasjonatów i miłośników aktywnego odpoczynku nad wodą, a przede wszystkim Ludzi Wielkiego Serca kontynuuje wspaniałą ideę i zaprasza wychowanków Domu Dziecka w Długiem na całodzienną imprezę na wodą. W tym roku jak zawsze dopisywała ładna pogoda, żar dosłownie lał się z nieba, a to wręcz zachęcało nasze dzieci do super fajnej zabawy w towarzystwie podopiecznych z innych placówek opiekuńczo-wychowawczych: Żyznowa, Strzyżowa, Rzeszowa, Dębicy. Podopieczni mogli do woli pokonywać -w spiekocie i kurzu niczym na Dzikim Zachodzie - nierówności terenu, na oczekujących na nie ,,wypasionych” quadach lub opcjonalnie skorzystać z wojskowej ciężarówki. Zdobywali też wiedzę o pracy wojska na terenach skażonych chemicznie. Tego dnia było nie tylko ciekawie, ale także smacznie!, do wyboru: szaszłyki, kiełbaski, napoje, czekoladowa fontanna. Nasze dzieci długo będą pamiętać super zorganizowaną imprezę.

Galeria zdjęć: kliknij

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl