Aktualności

Skrzynia z cukierkami.

"Od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć."

                                                                                             R. P. Evans


Dyrektor, Wychowawcy oraz Wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem składają serdeczne podziękowania 

ANONIMOWEMU DARCZYŃYktóry niczym anioł z nieba mrugną do nas okiem i zesłał nam skrzynię wypełnioną po brzegi dobrocią jego serca.

Jest to ogromna dla nas niespodzianka, wszyscy jesteśmy szczęśliwi i całymi dniami uśmiechamy się od ucha do ucha.

 

Raz jeszcze dziękujemy.

 

Ale to nie wszystko .....!!! gdyż czynienie dobra jest zaraźliwe - zainspirowany tym wydarzeniem właściciel firmy

AUTO-WATKEM Sp. z o.o. Salon Ssang Yong oraaz Serwis OPLA w Rzeszowie pragnąc podzielić się tym co ma,

obdarował nasz dom kwotą 20 000,00 zł.

 

Wyrażając swoją wdzięczność za wielkie serca życzymy wszelkiej pomyślności.

 

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych  - Chorkówka 2023 Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych - Chorkówka 2023

Nasi wychowankowie po raz czwarty uczestniczyli w Spartakiadzie Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego, która odbyła się na stadionie lekkoatletycznym i kompleksie boisk sportowych w Chorkówce w dniu 20 czerwca 2023r. Chłopcy dzielnie walczyli w dwóch kategoriach wiekowych 10 - 15 lat i 16 - 20 lat. Startowali w wielu dyscyplinach, bardzo często zajmowali miejsca na podium lub wygrywali konkurencje. Ale najważniejasz była dobra zabawa i sportowa rywalizacja przy pięknej słonecznej pogodzie. Przy okazji sportowej rywalizacji zawierane były nowe znajomości a także była okazja do ponownych spotkań. Wychowawcy również startowali w rywalizacji sportowej w trzech konkurencjach, doping wychowanków był bezcenny. Bardzo miło było spędzić czas na sportowej a zarazem zaciętej rywalizacji. Bardzo dziękujemy Fundacji Kompas, wszystkim organizatorom, sponsorom, woluntariuszom i innym osobom zaangażowanym przy organizacji imprezy za możliwość uczestniczenia w tak świetnej inicjatywie.

Wędkarski Dzień dziecka Wędkarski Dzień dziecka
2023.06.04

W dniu 04.06. 2023 nasi wychowankowie uczestniczyli w amatorskich zawodach spławikowych z okazji Dnia dziecka organizowanych przez Zarząd Polskiego Związku Wędkaeskiego Koło "Jasiołka" w Jedliczu i GOSiR Jedlicze na zbiorniku "Chlebianka". Chłopcy  wykazali się dużą cierpliwością zarówno podczas przygotowania sprzętu do zawodów jak i podczas rozgrywania  samej konkurencji. Uśmiechy na ich twarzach świadczą o zadowoleniu i radościz mile spędzonego czasu dzięki zaproszeniu na tą imprezę. Bardzo dziękujemy organizatorom za to, że każdego roku pamiętają o naszych wychowankach i dają im możliwość sprawdzania się w sportowej rywalizacji.

Dzień dziecka z Orlen Południe Dzień dziecka z Orlen Południe
2023.05.30

Dnia 30 maja 2023 byliśmy na wycieczce w Tarnowie, którą zorganizowali dla nas pracownicy Orlen Południe. Zwiedzaliśmy zamek w Dębnie k/Tarnowa, który jest jedyną zachowaną wielkopańską rezydencją z okresu późnego gotyku. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani przewodnik, która opowiadała o zgromadzonych tam eksponatach, słuchały legend. Po zwiedzaniu, które było wyczerpujące pojechaliśmy do Tarnowa na pyszną pizze i lody. Po sutym posiłku udaliśmy się na kręgielnię. Cztery drużyny rywalizowały ze sobą zacięcie. Wygrali oczywiście najstarsi chłopcy a najwięcej punktów zdobył Piotr. Wycieczka była bardzo udana, dzieci wróciły szczęśliwe i zadowolone.

Dziękujemy bardzo za wszystkie atrakcje i mile spędzony czas.

Mikołajkowe spotkanie z Podkarpacką Grupą Quadową Mikołajkowe spotkanie z Podkarpacką Grupą Quadową
2022.12.03

Kolejny raz odwiedził nas Mikołaj Podkarpackiej Grupy Quadowej. Kolejny raz zapewnił wychowankom niesamowite wrażenia terenowe. Kolejny raz obdarował prezentami i szczerym uśmiechem. Dziękujemy za niezapomniane chwile spędzone w Waszym towarzystwie, za dobre i szczere serca, za uśmiech na twarzach wychowanków. Bardzo długo będziemy wspominali czas spędzony z Wami. Te niezapomniane chwile zostają nie tylko na fotografiach ale w sercach wychowanków. Raz jescze serdecznie dziękujemy.

Mamy nowych przyjaciół Mamy nowych przyjaciół

26 sierpnia 2022r. odwiedziła nas grupa pracowników z firmy GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Sp. z o.o.

Przyjechali by pomóc nam w gerneralnych porządkach w domu -  w przygotowaniu pomieszczeń na nowy rok szkolny. Przywieżli ze sobą sprzęt do czyszczenia okien, mebli, podłóg, urządzeń sanitarnych. Z uśmiechem i serdecznościąumyli nam okna, wyczyścili posadzki i ściany, odświeżyli łazienki. W naszej placówce nie ma zatrudnionych osób do sprzątania, gotowania i innych prac domowych. O wszystko dbają wychowawcy wraz z wychowankami. Pomoc naszych gości wiele dla nas znaczy. Praktycznie w jeden dzień zrobili generalne porządki w całym domu. Z naszej strony zapewniamy, że będziemy się starali utrzymywać ten porządek na bieżąco.

Bardzo dziękujemy tym wspaniałym osobom, które z daleka - Częstochowy, Radomia, Buska, Tarnobrzega, Lublina, Niska, Tarnowa, Rzeszowa oraz Krosna przyjechały by nam pomóc i spędzić ten dzień z nami.

Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy.

Solina 2022 Solina 2022

Dzisiaj odwiedziliśmy Maćka, który aktualnie przebywa na obozie  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Solinie. Bardzo fajna wycieczka, zagospodarowanie czasu wonego i poznanie zasad uczestnictwa w obozie szkoleniowym dla młodych strażaków. Pogoda nam dopisała i mogliśmy w pełni podziwiać uroki zalewu solińskiego

Woskowe zabawy Woskowe zabawy
2022.07.22
Dbamy o środowisko Dbamy o środowisko

Nasi wychowankowie w ostatnim czasie sporo pracy, inwencji i pomysłowości wykazali przy realizacji kilku projektów. Efektem jest zainstalowanie w naszym parku kilkunastu budek lęgowych dla ptaków, wykonali także "hoteliki" dla owadów.  Nowy wygląd zyskał także klomb przed wejściem do placówki

Darowizna z Fundacji ORLEN

Dzięki Fundacji ORLEN nasza placówka jest perzygotowana na udzielenie doraźnej pomocy dzieciom i ich rodzinom uciekającym z Ukrainy. Otrzymaliśmy darowiznę finansową w kwocie 25 000,00 zł na realizację projektu "Przygotowanie Domu Dziecka na pomoc dzieciom z ogarniętej wojną Ukrainy"

Dzięki przekazanym środkom finansowym zakupiliśmy: tapczany, łóżka polowe, śpiwory, koce, kołdry, poduszki, komplrty pościeli, prześcieradła, ręczniki i środki czystości.

Jeśli zajdzie taka potrzeba nasza placówka może udzielić dorażnej pomocy- schronienia osobom uciekającym z terenów objętych działaniami wojennymi.

Serdecznie dziękujemy Fundacji ORLEN

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl