Aktualności

Waldek Długosz Najlepszym Sportowcem Gminy Jedlicze !!! Waldek Długosz Najlepszym Sportowcem Gminy Jedlicze !!!

W sobotni (20.02) wieczór w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy za rok 2015. W kategorii: trener / działacz nominowany był Marcin Józefowicz (pracownik socjalny naszej placówki, organizator turnieju siatkówki i opiekun wychowanków podczas udziału naszej placówki na różnego typu zawodach). Ostatecznie kapituła konkursowa wybrała Pana Andrzeja Cynarskiego jako najlepszego trenera / działacza. W kategorii "Najlepszy zawodnik" nominowany był nasz wychowanek Waldemar Długosz, którego dokonania w roku 2015 zostały docenione i otrzymał tutuł Najlepszego sportowca Gminy Jedlicze za szczegołne osiągnięcia w piłce nożnej. Nagrodę i okolicznościową statuetkę w imieniu Waldka odebrał p. Marcin (Waldek wraz z pozostałymi wychowankami i opiekunami przebywał na zimowisku w Zakopanem). Poza Waldkiem w innych dyscyplinach sportowych wyróżniono: Mateusza Szymbarę, Sławomira Skórę, Roberta Glenia i Łukasza Madejczyka.

Osiągnięcia nagrodzonych w kategorii Sportowiec Roku 2015:

1) Waldemar Długosz (piłka nożna, lekkoatletyka) – I miejsce w ogólnopolskim turnieju piłkarskim „Tarnobrzeg Cup”, złoty i srebrny medal w Igrzyskach Lekkoatletycznych Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, zawodnik juniorów Nafty Splast Jedlicze.

2) Mateusz Szymbara (kolarstwo górskie) – Mistrz Polski Amatorów, zwycięstwa w zawodach kolarskich Mini Tour de Pologne w Krakowie, Pucharze Tarnowa, Grand Prix Brzyska, MTB Wietrzno.

3) Sławomir Skóra (kolarstwo górskie) – zwycięstwo w Pucharze Tarnowa i maratonie MTB w Skrzyszowie, drugie miejsce w maratonie MTB w Przemyślu i Komańczy.

4) Robert Gleń (narciarstwo biegowe) – VII miejsce w Mistrzostwach Europy w Niemczech (kat. M +36), II miejsce w Mistrzostwach Polski Amatorów PZN i Pucharze Polski Amatorów PZN.

5) Łukasz Medejczyk (lekkoatletyka) – 29 miejsce (11 wśród Polaków) na 7400 startujących podczas PZU Cracovia Półmaratonu, 3 miejsce w biegu górskim (34 km) w Krynicy, zwycięstwo w biegu górskim „Zemsta” w Odrzykoniu, 2 miejsce w „nocnym biegu strzyżowskim”.

Najlepszy trener / działacz:

1) Andrzej Cynarski (strzelectwo sportowe) – od ponad dekady sprawuje pieczę nad jedlicką sekcją strzelecką, jego podopieczni osiągają liczne sukcesy w zawodach rangi ogólnopolskiej, po raz 10 – jubileuszowy – zorganizował Memoriał im. Bogusława Dziury, który jest świętem strzelectwa sportowego dla zawodników z całej Polski i rokrocznie gromadzi w Gminie Jedlicze rzeszę znakomitych przedstawicieli tej dyscypliny sportu.


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl