Aktualności

Niesamowite przeżycia na meczu Polski w Krakowie Niesamowite przeżycia na meczu Polski w Krakowie

W dniu 19 maja br. na zaproszenie Spółki Orlen Południe nasi wychowankowie wraz z opiekunami uczestniczyli w XIV Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera, który odbył się w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety otrzymaliśmy od PKN Orlen. Na parkingu przy hali stawiliśmy się ok. godz. 17:00. Piękna hala zrobiła na nas duże wrażenie. Zajęliśmy swoje miejsca i czekaliśmy na pierwszy mecz Belgia – Bułgaria. Pojedynek szybko na swoją korzyść rozstrzygnęli Bułgarzy, wygrywając 3:0. Podczas pobytu spotkaliśmy wiele znajomych osób. Pierwszą był pan Ljubomir Travica, były trener Asseco Resovii Rzeszów. Porozmawialiśmy z nim, powspominał czasy kiedy trenował w Polsce oraz opowiadał o pracy w Katarze, gdyż aktualnie trenuje jeden z katarskich zespołów. Na trybunach również zasiedli siatkarze występujący w polskich klubach m.in. Olek Śliwka czy Dawid Dryja.

Gdy na rozgrzewkę wyszli biało – czerwoni na hali zrobiło się gorąco. Niesieni dopingiem kibiców zapewne chcieli odwdzięczyć się dobrą grą. Przed meczem odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego na długo pozostanie w naszej pamięci. Początek meczu do dobra gra Polaków i prowadzenie w setach 2:0. Później się coś zacięło i pojedynek wygrali Serbowie 3:2.

Przed końcem meczu dzięki p. Monice Mikon z Orlen Południe zeszliśmy w okolice parkietu. Tam też była okazja do rozmów i wspólnych zdjęć z siatkarzami ale nie tylko. Z bliska mogliśmy zobaczyć Margaret, która na zakończenie Memoriału zaśpiewała kilka piosenek. Poza tym pobyt w Krakowie uwieczniliśmy wspólną fotką z Miss Polski 2015 Magdaleną Bieńkowską i Miss Polski Nastolatek 2015 Mają Sieroń. Po zakończonej dekoracji można było zdobyć autografy siatkarzy serbskich i polskich, którzy przechodzlii obok nas do szatni. Największym zainteresowaniem cieszył się kapitan biało – czerwonych Michał Kubiak, Bartosz Kurek oraz trener Antiga. Bardzo zmęczeni ale też i podekscytowani wróciliśmy w nocy do placówki. Bardzo serdecznie dziękujemy Spółce Orlen Południe za zaproszenie na mecz, za opłacenie transportu i za niesamowite wrażenia. Dziękujemy i prosimy o jeszcze.


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl