Aktualności

Wspólne wakacje w Ustce Wspólne wakacje w Ustce

W dniach 29 lipca - 11 sierpnia spędziliśmy wspólnie wakacje w Ustce. Nad morze pojechaliśmy Busem należącym do Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Krośnie (podziękowania dla Pana Prezydenta Miasta Krosna - Piotra Przytockiego i Pani Dyrektor DPS - Ewy Bajgier). Mieszkaliśmy w Domu Dziecka w Ustce.

Gdy przyjechaliśmy do Ustki przywitała nas brzydka, deszczowa pogoda (która na szczęście w trakcie pobytu się zmieniła), ale mimo wszysto po krótkim wypoczynku i obiedzie udaliśmy się na plażę. Chodziliśmy po usteckiej Promenadzie a także zwiedzaliśmy nadmorskie miasto.

W trakcie pobytu byliśmy w Wesołym Miasteczku, graliśmy w piłkę nożną na orliku, zwiedziliśmy Muzeum Chleba, płynęliśmy statkiem pirackim i szybką łodzią motorową. W sobotę 6 sierpnia mieliśmy okazję zobaczyć najnowocześniejszy stadion piłkarski - PGE Arenę w Gdańsku oraz sopockie molo.

Nie zabrakło także akcentów turystycznych. Pieszo udaliśmy się do Orzechowa, podziwiać morskie widoki z latarni morskiej. W ostatnim dniu pobytu wyjechaliśmy do Redzikowa do parku wodnego, gdzie wspólnie wszyscy razem zażywaliśmy kąpieli w basenie.

Ogólnie rzecz biorąc dzieci oraz opiekunowie byli bardzo zadowoleni z pobytu nad morzem. Niektórzy polskie morze widzieli po raz pierwszy i już komunikowali, że z miłą chęcią tam powrócą.

Po powrocie część z wychowanków udała się do rodzinnych domów, inni pozostali w placówce oczekując powrotu do szkoły :).


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl