Aktualności

I Ogólnopolski Turniej w piłce nożnej I Ogólnopolski Turniej w piłce nożnej

W piątek 9 września w Tarnobrzegu odbył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, których pomysłodawcami były placówki z Tarnobrzega i Skopania. Zawody rozgrywane były na obiektach Siarki – Zwierzyniec. W zawodach udział wzięło piętnaście drużyn, a zwyciężyła ekipa Domu dla Dzieci i Młodzieży z Łoniowa.

- Pomysł organizacji tego turnieju narodził się w trakcie trwania zawodów w tenisie stołowym. Wspólnie z Damianem Szwagierczakiem, dyrektorem Domu Dziecka w Skopaniu doszliśmy do wniosku, że warto spróbować - mówi Robert Chmiel, dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Tarnobrzegu. - Podobnie, jak w przypadku tenisa stołowego, w piłkę nożną gra się niemal w każdym domu dziecka.

Już pierwsza edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem, bo na boiskach tarnobrzeskiego Zwierzyńca o mistrzowski tytuł rywalizowało piętnaście drużyn.
- W turnieju udział wzięło dwanaście zespołów z Podkarpacia, dwie z Małopolski i jedna z województwa świętokrzyskiego - wyjaśnia Robert Chmiel. - Zespoły zostały podzielone na grupy, i grały systemem "każdy z każdym”. Potem najlepsi rywalizowali już systemem pucharowym, gdzie przegrywający odpadał.

W wielkim finale spotkały się ze sobą zespoły Domu dla Dzieci i Młodzieży z Łoniowa oraz Domu Dziecka w Skopaniu. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 i zwycięzcę trzeba było wyłonić w serii rzutów karnych. "Jedenastki” lepiej wykonywali zawodnicy z Łoniowa, którzy wygrali serię 3:2 i zostali historycznymi zwycięzcami Turnieju.

Każda z drużyn otrzymała drobne upominki. Dodatkowo organizatorzy przyznali trzy nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem imprezy został Mateusz Gierczak z Domu Dziecka w Skopaniu, najlepszym zawodnikiem: Tomasz Orłow z Domu dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie, a bramkarzem Kamil Firosz z Domu Dziecka w Skopaniu.
W trakcie zawodów na dzieci czekał poczęstunek, grill oraz grochówka, którą zapewnił tarnobrzeski radny Stanisław Uziel.
- Przez zawody sportowe nasi podopieczni uczą się sportowej rywalizacji w duchu fair play, a także poznają swoich rówieśników z różnych stron Polski. Przez działalność sportową odciągamy dzieci od zachowań ryzykownych - kończy Robert Chmiel.

Nasza placówka zawody zakończyła w fazie grupowej, w której jak się później okazało mieliśmy za rywali przyszłych mistrzów i wicemistrzów turnieju. W pierwszym meczu ulegliśmy Domowi Dziecka ze Skopania 0:2, a w drugim 1:2 Domowi Dziecka z Łoniowa.
Nasz Dom Dziecka reprezentowali: wychowawcy Bogdan Nakonieczny i Marcin Józefowicz oraz wychowankowie: Adrian Długosz, Arkadiusz Długosz, Andrzej Zając, Mateusz Bykowski, Waldemar Długosz, Sławomir Świętnicki oraz Rafał Frydrych. Obecny z nami był również Mateusz Kolbusz (kierownik drużyny i fotoreporter).

 

źródło: www.echodnia.eu


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl