Aktualności

Przed nami kolejny turniej siatkówki Przed nami kolejny turniej siatkówki

W czwartek 15 maja w hali GOSiR w Jedliczu rozegrana zostanie V edycja turnieju siatkówki dla placówek opiekuńczo - wychowawczych z województwa podkarpackiego, którego organizatorem jest Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem.

Pomysłodawcą turnieju jest Marcin Józefowicz - pracownik socjalny Domu Dziecka z Długiego. - Gdy rozpocząłem pracę w Domu Dziecka w 2009 r. i widząc, że nasi wychowankowie uczestniczą w różnego typu imprezach sportowych organizowanych przez inne placówki, wpadłem na pomysł aby i nasz Dom Dziecka był organizatorem turnieju - wybór padł na siatkówkę i tak się przyjęło i jest do teraz - mówi organizator turnieju. Turniej rozgrywany jest o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Patronat honorowy nad turniejem obejmują Poseł Piotr Babinetz i Starosta Krośnieński Jan Juszczak, a dodatkowo w tym roku także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Podczas czterech rozegranych turniejów przewinęło się 15 placówek opiekuńczo - wychowawczych z różnych zakątków województwa. Warto również wspomnieć o sponsorach, bez których ciężko byłoby zorganizować taki turniej. - Nagrody jakie kupujemy, na pewno przydają się placówkom, są to różnego typu sprzęty RTV, AGD czy sprzęt sportowy. Nagradzamy także indywidualnych zawodników - MVP turnieju wśród chłopców i dziewczyn.- wspomina organizator. Już teraz organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączają się w ten turniej.

Istotnym jest także fakt promowania piłki siatkowej wśród dzieci i młodzieży, dyscypliny która się ciągle rozwija, nasze reprezentacje odnoszą sukcesy, a drużyny z sukcesami występują w lidze mistrzów. Turniej jest także dobrą okazją do integracji wychowanków
z innych placówek.

Pierwszym triumfatorem był Dom Dziecka ze Strzyżowa, następnie w 2011 i 2012 roku zwyciężali wychowankowie Domu Dziecka z Żyznowa, natomiast ostatnio w 2013 r. najlepsi byli wychowankowie z Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej z Tarnobrzega. Kto zostanie Mistrzem Podkarpacia V turnieju przekonamy się już 15 maja br.


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl