Aktualności

Vicemistrzostwo Polski w piłce nożnej Vicemistrzostwo Polski w piłce nożnej

11 września na obiektach sportowych MOSiR w Tarnobrzegu „Zwierzyńcu” rozegrany został IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, którego głównym organizatorem był Damian Szwagierczak, dyrektor oraz pracownicy Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się ostatecznie 12 drużyn reprezentujących województwo podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, lubelskie i kujawsko – pomorskie. Była także i reprezentacja naszego Domu Dziecka, która zajęła II miejsce w turnieju. Drużyny rywalizowały m.in. o Puchar Starosty Tarnobrzeskiego, Puchar Prezydenta Tarnobrzega, Puchar Burmistrza Baranowa Sandomierskiego.

Rywalizację wygrał Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Jaszczurowej, z siedzibą w Radoczy, III miejsce zajął Dom Dziecka w Stalowej Woli. Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu zajęło IV miejsce.

Puchar „Fair Play” ufundowany przez Marszałka Województwa Podkarpackiego trafił do Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Przemyślu. Nagrody ufundowane przez Wojewodę Podkarpackiego dla Najlepszego Strzelca i Bramkarza trafiły do rąk naszych reprezentantów. Z kolei nagroda ufundowana przez dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego trafiła do rąk Najmłodszego Zawodnika Tomasza Paska ze skopańskiej placówki i najmłodszej Zawodniczki Klaudii Wawrzkowicz, naszej wychowanki.

Krzysztof Pitra – starosta tarnobrzeski otwierając turniej, pogratulował organizatorom i stwierdził, że tak naprawdę w tym turnieju wszyscy zawodnicy są zwycięzcami. Starosta podziękował także głównemu sponsorowi nagród Panu Michałowi Oleksykowi, za przekazanie wspaniałych nagród Zwracając się do zawodników Starosta powiedział: - Cenię waszą wolę walki i chęci do rywalizacji na boisku, do walki, której dziś nie sprzyja pogoda. Ale jak widzę, Wam to nie przeszkadza. Dziś liczy się zdrowa rywalizacja, której świadkami będziemy na tym turnieju. Jeszcze raz gratuluję zwycięstw i wspólnej mobilizacji.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, a drużyny za udział otrzymały nagrody rzeczowe, które ufundował Michał Oleksyk i jego przyjaciele. Nagrody były tak pokaźne, że część placówek nie była w stanie zabrać ich ze sobą i zostały zdeponowane w placówce, w Skopaniu.
W czasie rozgrywek nad zawodnikami czuwała ekipa ratowników medycznych z „Transmedu”, a posiłek przygotował Dworek Belweder w Chmielowie.

Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem składa serdecze podziękowanai organizatorom turnieju za bardzo ciepłe przyjęcie, wzorowe przeprowadzenie zawodów i za nagrody.


 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl