Aktualności

Wakacyjna wycieczka do Krakowa Wakacyjna wycieczka do Krakowa
2017.08.14

Dzięki Firmie ORLEN Południe S.A., która przekazała nam środki finansowe oraz bilety – zaproszenia na mecze siatkówki rozgrywane podczas Memoriału Huberta Wagnera 13 sierpnia, wakacyjny weekend 12 – 13 sierpnia 2017 r. spędziliśmy na wycieczce w Krakowie. 
Wyjechaliśmy w sobotę rano i całe przedpołudnie spędziliśmy w krakowskim ZOO. Było bardzo ciekawie. Każdy mógł podpatrzeć swoje ulubione zwierzęta. Dużo czasu spędziliśmy w Żyrafiarni. Trzy imponujące żyrafy zrobiły na nas ogromne wrażenie.
Następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Zobaczyliśmy piękną panoramę Krakowa z widokiem na Stare Miasto – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice, Rynek Główny. Odwiedziliśmy tam również wystawę figur woskowych – figury w skali 1:1 znanych Polaków min. Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Jana Matejki.

Zwycięski Dom Dziecka z Żyznowa Zwycięski Dom Dziecka z Żyznowa
2017.06.20

Po raz ósmy w hali jedlickiego GOSiR-u odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej, którego organizatorem był Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali: Burmistrz Gminy i Miasta Jedlicza Pani Jolanta Urbanik, Zastępca Burmistrza Pan Ryszard Zagórski, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krośnie Pani Agnieszka Zygarowicz, Dyrektor GOSiR w Jedliczu Pan Wojciech Florczak oraz Dyrektor Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem Pani Bożena Czaja.

Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się wychowankowie Domu Dziecka z Żyznowa, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze – Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Trzecie miejsce przypadło wychowankom Domu Dziecka „Hanka” z Dębicy. Wybrano także Najlepszego Zawodnika i Zawodniczkę turnieju. W kategorii chłopców MVP został Damian Nędza z Żyznowa, zaś MVP w kategorii dziewcząt wybrano Sandrę Bielak z Dębicy. Zawody sędziowali: Mariusz Kuszaj i Zenon Wiśniowski.

Sukces! Zwyciężyliśmy w Mistrzostwach  Podkarpacia Placówek w Piłce Nożnej! Sukces! Zwyciężyliśmy w Mistrzostwach Podkarpacia Placówek w Piłce Nożnej!
2017.06.07

Fundacja „Podaj DOBRO” zorganizowała w dniu 7 czerwca 2017 r. w Arłamowie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Piłce Nożnej. Na turniej zgłosiło się 10 placówek. Drużyny podzielono na 2 grupy, w których każdy z każdym rozgrywał mecz. Wygraliśmy swoją grupę z kompletem zwycięstw. W półfinale spotkaliśmy się z drużyną z Radymna i udało nam się wejść do finału. A w finale czekała nas trudna przeprawa z Domem Dziecka ze Skopania. Było ciężko, ale pokonaliśmy przeciwnika 1:0. Nasza radość była ogromna. Nasz finałowy mecz oglądała Reprezentacja Polski U-21. Po meczu była okazja do rozmów z piłkarzami drużyny narodowej i zrobienia pamiątkowych zdjęć. 

Mistrzostwa Podkarpacia w Warcabach w Skopaniu Mistrzostwa Podkarpacia w Warcabach w Skopaniu
2017.04.02

1 kwietnia 2017 r. w Domu Dziecka w Skopani odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Warcabach 64-polowych. W imprezie udział wzięło 15 placówek z województw: podkarpackiego, ś‌więtokrzyskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Rywalizacja odbywała się w: turnieju indywidualnym wychowanków, turnieju indywidualnego wychowawców, konkurencji drużynowej placówek. Nasz Dom reprezentowali: Waldek, Sebastian i p. Bogdan.
Po świetnej grze w grupie (zajęcie I miejsca) i niezwykle emocjonujących grach w półfinale i małym finale - Waldek zajął IV miejsce w końcowej klasyfikacji, Sebastian - miejsce dziesiąte, a p. Bogdan II miejsce w klasyfikacji wychowawców. Drużynowo nasza ekipa została sklasyfikowana na III miejscu. Za miejsce na podium otrzymaliśmy dyplomy, medale, puchary i nagrody rzeczowe.

Piłka nożna halowa w Nowej Dębie Piłka nożna halowa w Nowej Dębie
2017.03.18

17 marca braliśmy udział w V Turnieju Halowej Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Nowej Dębie. Organizatorem turnieju było Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. W turnieju udział brało osiem drużyn. Podzielono nas na dwie grupy - wylosowaliśmy za przeciwników: Skopanie, Lublin, Małachów. W grupie drugiej grały: Radocza, żyznów, Sanok i Kraśnik. Po zaciętych meczach grupowych zajęliśmy 3 miejsce i w meczu o 5 miejsce graliśmy z Żyznowem, który to wygraliśmy. Zawody były bardzo udane, walka na boisku zacięta do ostatniej minuty, a licznie zebrani kibice dopingowali swoje drużyny.

Noworoczna zabawa z Nowym Stylem Noworoczna zabawa z Nowym Stylem
2017.02.05

Dnia 4 lutego br. byliśmy uczestnikami zabawy noworocznej organizowanej przez Nowy Styl w Krośnie dla placówek opiekuńczo - wychowawczych. W tym roku zabawa była pod hasłem "Na biznesowym parkiecie". Obowiązywały stroje "biznesowe", a na konkurs przygotowaliśmy projekt nowego banknotu. Jak zwykle było dużo atrakcji. Występowali akrobaci, grupa taneczna, magik. Policjanci uczyli jak rozpoznać fałszywe pieniądze i zdjąć odciski palców. Do dzieci przyszedł także św. Mikołaj i dla każdego miał prezent. Na koniec była dyskoteka i wszyscy świetnie się bawili. Przez cały czas trwania zabawy każdy mógł poczęstować się smakołykami, żeby nabrać sił do dalszej zabawy.

Ferie w Zakopanem Ferie w Zakopanem
2017.01.22

W dniach 14-21 stycznia br. jak co roku byliśmy na zimowisku w Zakopanem. Gościła nas p.Marysia Bachleda-Curuś, u której czujemy się jak w domu. Pogoda dopisała, było dużo śniegu, mróz szczypał w nosy, a słońce często wyglądało zza gór. W tym roku pojechało kilkoro nowych wychowanków, którzy pierwszy raz byli w stolicy Tatr. Starsze dzieci, które po raz kolejny byli na zimowisku doskonalili jazdę na nartach na Harendzie. Nowi: Dawid, Marzena, Kuba, Sebastian mieli pierwszy raz narty na nogach. Po kilku próbach jazdy z małej górki wyjechali małym wyciągiem. Często się wywracali, ale nie zniechęcało to ich. Okazało się, że cierpliwość i trening przyniosły sukces. Po trzech dniach zjeżdzali już ze średniego wyciągu, a jazda sprawiała im coraz więcej radości. Oprócz jazdy na nartach i łyżwach byliśmy także na Krupówkach i pod skocznią. Niestety nie udało nam się zwiedzić skoczni, ponieważ trwały przygotowania do zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wybraliśmy się też na wędrówkę. Wyjechaliśmy wyciągiem na szczyt i pieszo przeszliśmy Szlakiem Papieskim do Gubałówki. Ferie były bardzo udane i chętnie wrócimy tam za rok.

Wieczerza wigilijna 2016 Wieczerza wigilijna 2016
2016.12.21

W dniu 21 grudnia w placówce było bardzo świątecznie. Odbyła się nasza uroczysta Wieczerza Wigilijna. Byli prawie wszyscy wychowankowie, pracownicy i zaproszeni goście – Pani Dyrektor PCPR Agnieszka Zygarowicz, Pan Marcin Józefowicz oraz Izabela Nowicka, nasza była wychowanka. Wieczór był pełen miłych emocji i wzruszeń. Podzieliliśmy się opłatkiem, składając życzenia świąteczne. Obejrzeliśmy przygotowany program artystyczny. Kolacja składała się jak zawsze z 12 pysznych dań wigilijnych. Na zakończenie Pan Mariusz w imieniu Mikołaja rozdał prezenty wszystkim wychowankom – paczki te zostały przekazane nam przez naszych wiernych sponsorów z Firmy JJM z Warszawy. Pani Bożena w imieniu Pani Mikołajowej obdarowała skromnymi podarunkami pracowników i gości. Oczywiście przy odbiorze podarunków zarówno dzieci jak i dorośli musieli zanucić kolędę. Wszyscy pomagali śpiewać. Było bardzo radośnie.

Mikołaj z Firmy Asseco Poland Mikołaj z Firmy Asseco Poland
2016.12.16

W dniu 16 grudnia przybyli do nas nasi przyjaciele z firmy Asseco Poland S.A. z Rzeszowa. To już trzeci rok naszej współpracy. Przywieźli ze sobą paczki Mikołajkowe pełne słodyczy i kosmetyków. Podarowali nam również sprzęt grający do naszej siłowni. Przy okazji pograliśmy razem w „piłkarzyki”. Było bardzo miło. Serdecznie dziękujemy za pamięć, życzliwość i okazane SERCE.

Mikołaj z Firmy Orlen Południe Mikołaj z Firmy Orlen Południe
2016.12.13

13 grudnia gościliśmy w naszym domu pracowników - Pomocników Św. Mikołaja z Orlen Południe z Trzebini oraz Jedlicza. Spełniali oni nasze marzenia. Marzenia te spisaliśmy i Główny Pomocnik Św. Mikołaja Pani Monika Mikon przekazała je osobom biorącym udział w akcji podarunkowej. W spotkaniu uczestniczył Pan Jerzy Brniak – Prezes Zarządu Orlen Południe S.A. Spędziliśmy razem wieczór pełen niespodzianek i radości. Za życzliwość i okazane SERCE serdecznie dziękujemy.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl