Aktualności

Zimowisko w Zakopanem 2022 Zimowisko w Zakopanem 2022
2022.02.28

W dniach 19-26 lutego 2022 roku wychowankowie Domu Dziecka w Długiem pod opieką wychowawców bardzo aktywnie spędzała czas na zimowisku w Zakopanem. Tym razem długo - bo aż dwa lata - czekaliśmy, aby mócposzusować po "naszym" stoku na Harendzie i kolejny raz, na nowo zobaczyć ulubione miejsca. Największą frajdą dla dzieciaków była oczywiście jazda na natach, a marzeniem wszystkich zmierzenie się z czwartym stokiem, czylinajwyższym stopniem trudności. Codziennie po śniadaniu, w pełnej gotowości i bardzo ochoczo wychodziliśmy z pensjonatu najpierw do narciarni, aby potem w pełnym rynsztunku przekierować się do niemałych kolejek na wyciągi. Pobyt na zimowisku urozmaiciliśmy oczywiście pieszymi wycieczkami. Pierwsza z nich odbyła się nas trasie: Wielka Krokiew- Nosal w kierunku głównego deptaka Krupówek. Staraliśmy się zainteresować dzieci informacjami i ciekawostkami krajoznawczo - turystycznymi dotyczącymi tych urokliwych i wartych zwiedzenia miejsc czy postaci związanych z historią samego Zakopanego.

W piątek tuż po śniadaniuwyruszyliśmy na codzienną wycieczkę do malowniczej Doliny Kościeliskiej- prawej odnogiDoliny Czarnego Stawu aby w zimowej scenerii podziwiać piękno polskich Tatr.

Niestety jak to w życiu bywa nieuchronnie kończy się czas naszego pobytu. Pełni przygód, wrażeń i nowych znajomości obiecaliśmy sobie koniecznie powrócić tu znów za rok. Kolejny już raz mieszkaliśmy u Pani Marii, która jak zwykle przyjęła nas ciepło i miło.

Wigilijna kolacja 2019 Wigilijna kolacja 2019

W dniu 19 grudnia 2019 r. odbyła się kolejna  nasza wspólna Kolacja Wigilijna, oprócz wychowanków i pracowników obecni byli zaproszeni goście: Marcin Józefowicz - Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego, Barbara Kielska - Bardanaszwili - PCPR Krosno, Elżbieta Kwolek, Anna Janocha, Bogdan Nakonieczny, Urszula Rozmus i Renata Turek - byli pracownicy.

Po uroczystej kolacji wychowankowie otrzymali świąteczne prezenty ufundowane przez.firmę Asecco Poland. Mikołaj pamiętał także o pracownikach i zaproszonych gościach.

Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego Spartakiada Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Województwa Podkarpackiego
2019.10.14

W dniu 8 października br. na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie odbyła się „Spartakiada Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Podkarpackiego”, którego organizatorem była Fundacja Kompas, Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz Fundacja „Orlen – Dar Serca”. W zawodach udział wzięli wychowankowie placówek opiekuńczo – wychowawczych z całego Podkarpacia – ogółem 55 uczestników z 15 placówek. Spartakiada rozgrywana była w dwóch kategoriach: młodszej: 10-15 lat i starszej: 16-25 lat w konkurencjach indywidualnych i konkurencji drużynowej. Były to konkurencje typowo lekkoatletyczne, jak biegi, skok w dal, rzut oszczepem czy pchnięcie kulą oraz konkurencje, takie jak: rzuty lotkami do tarczy, skoki w workach czy rzuty piłką do kosza.

Piknik z Klubem Wodnym Przystań - Pilzno w Strzegocicach Piknik z Klubem Wodnym Przystań - Pilzno w Strzegocicach
2018.08.13

3 sierpnia 2018r. o godz. 9.30 kilkunastoosobowa grupa podopiecznych Domu Dziecka w Długiem pod opieką pań: Ani i Ali udała się nad jezioro do Strzegocic, aby dać się porwać całodziennej frajdzie: wodnym szaleństwom pod czujnym okiem doświadczonych właścicieli skuterów wodnych i łodzi motorowych. Grupa przyjaciół – pasjonatów i miłośników aktywnego odpoczynku nad wodą, a przede wszystkim Ludzi Wielkiego Serca kontynuuje wspaniałą ideę i zaprasza wychowanków Domu Dziecka w Długiem na całodzienną imprezę na wodą. W tym roku jak zawsze dopisywała ładna pogoda, żar dosłownie lał się z nieba, a to wręcz zachęcało nasze dzieci do super fajnej zabawy w towarzystwie podopiecznych z innych placówek opiekuńczo-wychowawczych: Żyznowa, Strzyżowa, Rzeszowa, Dębicy. Podopieczni mogli do woli pokonywać -w spiekocie i kurzu niczym na Dzikim Zachodzie - nierówności terenu, na oczekujących na nie ,,wypasionych” quadach lub opcjonalnie skorzystać z wojskowej ciężarówki. Zdobywali też wiedzę o pracy wojska na terenach skażonych chemicznie. Tego dnia było nie tylko ciekawie, ale także smacznie!, do wyboru: szaszłyki, kiełbaski, napoje, czekoladowa fontanna. Nasze dzieci długo będą pamiętać super zorganizowaną imprezę.

Galeria zdjęć: kliknij

Wakacje w Bieszczadach Wakacje w Bieszczadach
2018.08.07

Tydzień lipca (od 16 do 22) spędziliśmy w bieszczadzkim Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Kalniczanka" w Kalnicy koło Wetliny. Często padający deszcz i ogromne błoto na szlakach uniemożliwiały zdobywanie bieszczadzkich połonin, ale i tak na nudę nie było czasu. Zaliczyliśmy m.in. "Bieszczadzką ciuchcię", którą przejechaliśmy piękną widokową trasę Majdan - Balnica - Majdan. Zwiedziliśmy turystyczne miejscowości Cisnę i Wetlinę. Wędrując, poznaliśmy malownicze okolice Kalnicy i Smereka z nieistniejącymi od ponad pół wieku wioskami: Jaworzec, Kuh i Zawój oraz rezerwaty: przyrody "Olszyna Łęgowa" w Kalnicy i krajobrazowy "Sine Wiry". Pod koniec pobytu przy pięknej pogodzie spędzaliśmy czas nad urokliwą i pięknie szumiącą rzeką Wetlinka. Warto odnotować, że jako mieszkańcy schroniska sami musieliśmy dbać o czystość pomieszczeń i sami przygotowywaź posiłki (śniadania i kolacje).

Galeria zdjęć: kliknij

Letnie kolonie w Gdyni Letnie kolonie w Gdyni
2018.07.31

W miesiącu lipcu 2018r. kilkoro naszych wychowanków brało udział w koloniach letnich organizowanych przez TPD Krosno w Gdyni. Kolonie podarowało nam Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, za co bardzo dziękujemy. Nasza młodzież wróciła z kolonii bardzo zadowolona. Pogoda dopisała.

KLAUZULA INFORMACYJNA KLAUZULA INFORMACYJNA
2018.05.25

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!!! Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!!!
2018.03.26

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przesyłamy dla wszystkich naszych przyjaciół garść refleksji związanych z tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasem.
Życzymy smacznego jajka, rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole i mokrego smigusa-dyngusa.

Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka

Zimowisko w Zakopanem Zimowisko w Zakopanem
2018.02.04

Jak co roku na zimowisko pojechaliśmy do Zakopanego w pierwszym tygodniu ferii. Mieszkaliśmy u pani Marysi, która przywitała nas pysznym obiadem. Już pierwszego dnia okazało się, że wszyscy uczestnicy chcą jeździć na nartach. Było z nami czworo nowych wychowanków i każdy z nich dzielnie założył narty chcąc nauczyć się jeździć pod czujnym okiem p. Bożenki. Drugiego dnia prawie wszyscy  już szusowali ze stoku, wyjeżdżając na górę wyciągiem. Zabawy przy tym nie było końca. Jazda na nartach tak zachwyciła dzieci, że trzy razy dziennie chodziliśmy na stok. Poszliśmy też na wędrówkę do Morskiego Oka. Pogoda na dole była piękna, świeciło słońce, niestety przed schroniskiem była mgła i padał śnieg. Gór prawie nie było widać tylko zamarznięte jezioro. W schronisku chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy w drogę powrotną. Byliśmy też na Krupówkach zjeść pyszne oscypki. Śniegu tego roku było mało, ale na pewno wrócimy za rok doskonalić jazdę na nartach i wyjeżdżać na wyższe tarasy na Harendzie.

Zabawa z Nowym Stylem 2018 Zabawa z Nowym Stylem 2018
2018.01.13

13 stycznia pojechaliśmy do Krosna na zabawę karnawałową organizowaną przez „Nowy Styl”. W tym roku bal był organizowany pod hasłem „Tolerancja”. Przygotowano dużo atrakcji – pokazy tańców z różnych stron świata, prezentacja strojów regionalnych. Można było nauczyć się pisać swoje imię w różnych językach, składania origami. Każda z zaproszonych placówek miała przygotować pracę plastyczną – postać bajkowa z różnych stron świata. My przygotowaliśmy Asterixa i Obelixa – czyli Francję. Reszta prac była też bardzo ciekawa. Były plakaty z Krecikiem, Pinokio, Smerfami oraz nasz Bolek i Lolek oraz Reksio. Przyszedł oczywiście też Mikołaj, który rozdawał prezenty. Cały bal przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze, był pyszny poczęstunek a na koniec wspaniała dyskoteka. Dziękujemy za zaproszenie. 

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl