Aktualności

Wakacje w Bieszczadach Wakacje w Bieszczadach
2018.08.07

Tydzień lipca (od 16 do 22) spędziliśmy w bieszczadzkim Szkolnym Schronisku Młodzieżowym "Kalniczanka" w Kalnicy koło Wetliny. Często padający deszcz i ogromne błoto na szlakach uniemożliwiały zdobywanie bieszczadzkich połonin, ale i tak na nudę nie było czasu. Zaliczyliśmy m.in. "Bieszczadzką ciuchcię", którą przejechaliśmy piękną widokową trasę Majdan - Balnica - Majdan. Zwiedziliśmy turystyczne miejscowości Cisnę i Wetlinę. Wędrując, poznaliśmy malownicze okolice Kalnicy i Smereka z nieistniejącymi od ponad pół wieku wioskami: Jaworzec, Kuh i Zawój oraz rezerwaty: przyrody "Olszyna Łęgowa" w Kalnicy i krajobrazowy "Sine Wiry". Pod koniec pobytu przy pięknej pogodzie spędzaliśmy czas nad urokliwą i pięknie szumiącą rzeką Wetlinka. Warto odnotować, że jako mieszkańcy schroniska sami musieliśmy dbać o czystość pomieszczeń i sami przygotowywaź posiłki (śniadania i kolacje).

Galeria zdjęć: kliknij

Letnie kolonie w Gdyni Letnie kolonie w Gdyni
2018.07.31

W miesiącu lipcu 2018r. kilkoro naszych wychowanków brało udział w koloniach letnich organizowanych przez TPD Krosno w Gdyni. Kolonie podarowało nam Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, za co bardzo dziękujemy. Nasza młodzież wróciła z kolonii bardzo zadowolona. Pogoda dopisała.

KLAUZULA INFORMACYJNA KLAUZULA INFORMACYJNA
2018.05.25

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!!! Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!!!
2018.03.26

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przesyłamy dla wszystkich naszych przyjaciół garść refleksji związanych z tym pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasem.
Życzymy smacznego jajka, rodzinnej atmosfery przy wielkanocnym stole i mokrego smigusa-dyngusa.

Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka

Zimowisko w Zakopanem Zimowisko w Zakopanem
2018.02.04

Jak co roku na zimowisko pojechaliśmy do Zakopanego w pierwszym tygodniu ferii. Mieszkaliśmy u pani Marysi, która przywitała nas pysznym obiadem. Już pierwszego dnia okazało się, że wszyscy uczestnicy chcą jeździć na nartach. Było z nami czworo nowych wychowanków i każdy z nich dzielnie założył narty chcąc nauczyć się jeździć pod czujnym okiem p. Bożenki. Drugiego dnia prawie wszyscy  już szusowali ze stoku, wyjeżdżając na górę wyciągiem. Zabawy przy tym nie było końca. Jazda na nartach tak zachwyciła dzieci, że trzy razy dziennie chodziliśmy na stok. Poszliśmy też na wędrówkę do Morskiego Oka. Pogoda na dole była piękna, świeciło słońce, niestety przed schroniskiem była mgła i padał śnieg. Gór prawie nie było widać tylko zamarznięte jezioro. W schronisku chwilę odpoczęliśmy i ruszyliśmy w drogę powrotną. Byliśmy też na Krupówkach zjeść pyszne oscypki. Śniegu tego roku było mało, ale na pewno wrócimy za rok doskonalić jazdę na nartach i wyjeżdżać na wyższe tarasy na Harendzie.

Zabawa z Nowym Stylem 2018 Zabawa z Nowym Stylem 2018
2018.01.13

13 stycznia pojechaliśmy do Krosna na zabawę karnawałową organizowaną przez „Nowy Styl”. W tym roku bal był organizowany pod hasłem „Tolerancja”. Przygotowano dużo atrakcji – pokazy tańców z różnych stron świata, prezentacja strojów regionalnych. Można było nauczyć się pisać swoje imię w różnych językach, składania origami. Każda z zaproszonych placówek miała przygotować pracę plastyczną – postać bajkowa z różnych stron świata. My przygotowaliśmy Asterixa i Obelixa – czyli Francję. Reszta prac była też bardzo ciekawa. Były plakaty z Krecikiem, Pinokio, Smerfami oraz nasz Bolek i Lolek oraz Reksio. Przyszedł oczywiście też Mikołaj, który rozdawał prezenty. Cały bal przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze, był pyszny poczęstunek a na koniec wspaniała dyskoteka. Dziękujemy za zaproszenie. 

Mikołajki z Orlen Południe Mikołajki z Orlen Południe
2018.01.11

W czwartkowe popołudnie 11 stycznia 2018 r. przybyli do naszej placówki przedstawiciele Firmy ORLEN Południe z Trzebini. Panowie okazali się być Pomocnikami Świętego Mikołaja, który „ napotkał utrudnienia komunikacyjne i nie zdołał dotrzeć do nas osobiście”. Nasi podopieczni w okresie świątecznym sporządzali listy do Św. Mikołaja, w których prosili o wymarzone prezenty. Tego wieczoru zostali uszczęśliwieni dzięki zaangażowaniu i wielkiemu sercu pracowników Orlen Południe. Tegoroczne Mikołajki obfitowały w niezwykłe niespodzianki. Nasi goście obdarowali wychowanków wspaniałymi podarunkami, które były adresowane indywidualnie Każde dziecko dostało to, o czym marzyło. Spotkanie przebiegło w miłej , przyjacielskiej atmosferze. Bardzo dziękujemy naszym darczyńcom za okazane serce, zaangażowanie oraz pamięć o naszych dzieciach.

Uroczysta Wieczerza Wigilijna Uroczysta Wieczerza Wigilijna
2017.12.20

20 grudnia 2017 r. odbyła się u nas uroczysta kolacja wigilijna. Przybyli goście – pani Agnieszka Zygarowicz – dyrektor PCPR, pan Marcin Józefowicz, pan Bogdan Nakonieczny. Spędziliśmy razem przemiły wieczór. Grupa wychowanków wraz z opiekunami przygotowała występ artystyczny – poezja o tematyce świątecznej. Złożyliśmy sobie życzenia świąteczne łamiąc się opłatkiem. Przygotowane przez nasze Panie potrawy jak zawsze wspaniałe i smaczne – barszcz czerwony z uszkami, żurek, pierogi z kapustą, pierogi ze śliwkami suszonymi, kapusta z grochem, ziemniaki i ryba, gołąbki i kompot z suszek. Wszystko szybko znikało z talerzy. Gdy kolacja dobiegała końca przybył do nas Mikołaj – z Warszawy, z Firmy JJM. Każdy z dzieci otrzymał paczkę ze słodyczami. Pani Ala z dziećmi przygotowała prezenty dla pracowników domu dziecka – piękne choinki z szyszek. Żegnając Mikołaja odśpiewaliśmy kilka znanych kolęd. Spotkanie przebiegło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Wizyta św. Mikołaja z Asseco Poland Wizyta św. Mikołaja z Asseco Poland
2017.12.14

14 grudnia 2017 r. wieczorem mieliśmy przemiłych gości – Mikołaja i Śnieżynkę z firmy Asseco Poland z Rzeszowa. Bardzo cieszymy się, że o nas pamiętają i również w tym roku przyjechali do nas z prezentami. Otrzymaliśmy extra paczki ze słodyczami, kosmetykami i jeszcze każdy dostał milutką poduszkę. Pracownicy Firmy Asseco przekazali nam również odzież, książki, akcesoria komputerowe – klawiaturę, myszki, słuchawki, pendrivy, notesy. Firma Asseco przekazała nam środki finansowe na wymianę mebli, tapczanów oraz okna w sypialni starszych chłopców. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i ciepłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy.

Udział w Turnieju Piłkarskim w Tarnobrzegu Udział w Turnieju Piłkarskim w Tarnobrzegu
2017.09.22

W dniu 22 września uczestniczyliśmy w VII Turnieju Piłki Nożnej w Tatnobrzegu zorganizowanym przez Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. W turnieju uczestniczyło jedenaście drużyn. Podzielona nas na dwie grupy. W pierwszej rundzie graliśmy m.in. z Tarnobrzegiem, Chełmnem, Radoczą i Stalową Wolą. Każdy grał z każdym i do ćwierćfinału awansoaliśmy z 3 miejsca. W ćwierćfinale graliśmy z silnym zespołem z Sosnowca - przegraliśmy 0:3. Cały turniej wygrała drużyna z Lublina, drugie miejsce zajęła Radocza, a trzecie Sosnowiec. My ukończyliśmy turniej na 6 miejscu. Zabawa była doskonała, wszystkie drużyny grały z pełnym zaangażowaniem, a wśród zawodników grały też dziewczyny. Organizatorzy zadbali d pyszny poczęstunek, napoje i miłą atmosferę. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy.  

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl