Aktualności

Rajd Śladami Jana Pawła II po Ziemi Krośnieńskiej Rajd Śladami Jana Pawła II po Ziemi Krośnieńskiej
2012.09.19

W dniu 14 września br. nasi wychowankowie: Karolina, Julita, Arek, Fabian, Jarek, Bartek, Waldek wraz z wychowawcą Panem Bogdanem Nakoniecznym wzięli udział w VII Rajdzie Śladami Jana Pawła II po Ziemi Krośnieńskiej. Organizatorem rajdu było Polskie Stowarzyszenie Schronisk Młodzieżowych - Zarząd Oddziału w Krośnie oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Beskid Niski".

Turniej siatkówki w Krośnie z udziałem drużyn PlusLigi Turniej siatkówki w Krośnie z udziałem drużyn PlusLigi
2012.09.14

W czwartek 13 września wybraliśmy się do Krosna na V Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Krosna, który rozgrywany był na Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR. O Puchar walczyły drużyny, które na co dzień występują w PlusLidze: mistrz Polski Asseco Resovia Rzeszów, brązowy medalista ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Lotos Trefl Gdańsk.

Wakacje w Krempnej Wakacje w Krempnej
2012.08.15

W dniach 24-30 lipca br. nasi wychowankowie wraz z wychowawcami wyjechali na wakacje do Krempnej. Jak to przy okazji Krempnej zamieszkali w ośrodku Pod Jodłą. W słoneczne dni wolny czas spędzali na pobliskim zalewie. Pływali na kajakach, rowerkach wodnych i łódkach. Zażywali kąpieli w ciepłej wodzie.

I Rajd Rowerowy Śladami Ignacego Łukasiewicza I Rajd Rowerowy Śladami Ignacego Łukasiewicza
2012.07.06

Dnia 24 czerwca odbył się „I Rajd Rowerowy Śladami Ignacego Łukasiewicza”. Organizatorem rajdu był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu. Wielbiciele tego typu spędzania wolnego czasu w liczbie 30 stawili się na miejscu (parking przy hali GOSiR). W naszej placówki w rajdzie uczestniczyli Arek, Waldek, Fabian, Krystian i Mateusz pod opieką wychowawcy Bogdana Nakoniecznego.

Wycieczka do Przemyśla i okolic Wycieczka do Przemyśla i okolic
2012.06.29

W dniu 25 czerwca pracownicy i wychowankowie naszego Domu wybrali się na jednodniową wycieczkę. Niestety pogoda nie rozpieściła nas w poniedziałkowy ranek. Padał deszcz i było chłodno. Jednakże nie przestraszyliśmy się złej aury i wczesnym rankiem pojechaliśmy zwiedzać jedno z najstarszych miast Polski – Przemyśl a także jego okolice.

III Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce III Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia w siatkówce
2012.06.15

W dniu 12 czerwca br. w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych o Puchar Posła na Sejm RP – Piotra Babinetza. Jest to już kolejna edycja, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.  tym roku udział wzięła rekordowa liczba placówek – aż 10. Organizatorem imprezy był Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem oraz Gminny Ośrodek Sportu
i Rekreacji w Jedliczu.

Wizyta w Karpackiej Troi w Trzcinicy Wizyta w Karpackiej Troi w Trzcinicy
2012.06.10

W dniu 9 czerwca wychowankowie naszej placówki wraz z wychowawcami Panią Elżbietą Krupą i Panem Bogdanem Nakoniecznym udali się do Trzcinicy do Karpackiej Troi na festyn archeologiczny "Od Troi po Bałtyk - rzymski weekend", który poświęcony był starożytnemu Rzymowi i Barbarzyńcom zamieszkującym w okresie od I do IV w. po narodzeniu Chrystusa. W trakcie imprezy organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji.

Ognisko Ognisko
2012.06.06

W dniu 30 maja br. nasz Dom Dziecka odwiedziła grupa wolontariuszy. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wręczyli naszym wychowankom prezenty, a następnie w miłej atmosferze spędziliśmy czas przy ognisku  na pieczeniu kiełbasek. Odwiedziny sprawiły dużą radość naszym podopiecznym, którzy szybko nawiązali kontakt z grupą młodych ludzi. Wspólnie spędzone popołudnie szybko minęło i wszystkim było ciężko się rozstać. Kompromisem była zapowiedz kolejnych odwiedzin.

Wycieczka do Chorzowa i Krakowa Wycieczka do Chorzowa i Krakowa
2012.06.01

W dniu 28 maja br. udaliśmy się na jednodniową wycieczkę do Chorzowa i Krakowa, w której udział wzięli: Daniel, Karolina, Sebastian, Mateusz, Ewa, Jarek, Arek oraz Pan Marcin i Pan Wacek. W Chorzowie wzięliśmy udział w Dniu Otwartym Śląskiego Wesołego Miasteczka. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tym miejscu. Dzieci oraz opiekunowie mogli bezpłatnie korzystać z wszystkich atrakcji jakie przygotowali dla nas organizatorzy.

I Komunia Święta Daniela I Komunia Święta Daniela
2012.05.21

W niedzielę 20 maja w naszej placówce odbyła się Uroczystość I Komunii Świętej. Po całorocznym przygotowaniu nasz najmłodszy wychowanek Daniel przyjął do swojego serca Pana Jezusa. O godz. 11.00 w kościele parafialnym w Jedliczu miała miejsce Uroczysta Msza Święta.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl