Aktualności

Zapowiedź Turnieju Siatkówki dla Domów Dziecka Zapowiedź Turnieju Siatkówki dla Domów Dziecka
2016.06.08

W najbliższy wtorek 14 czerwca w jedlickiej hali GOSiR odbędą się już VII Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej. W tej edycji udział weźmie rekordowa ilość placówek bo aż 10 (Strzyżów, Sanok, Żyznów, Skopanie, Łąka, Nowa Sarzyna, Krosno, Prałkowce, Wolica i Długie). Tytułu mistrzowskiego bronić będzie Dom Dziecka z Żyznowa. Dla wszystkich zespołów organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Będą nagrody, medale, dyplomy, słodkości, napoje, ciepły posiłek i miła atmosfera. Dzięki sponsorom nikt nie wyjedzie z pustymi rękami.

Niesamowite przeżycia na meczu Polski w Krakowie Niesamowite przeżycia na meczu Polski w Krakowie
2016.05.23

W dniu 19 maja br. na zaproszenie Spółki Orlen Południe nasi wychowankowie wraz z opiekunami uczestniczyli w XIV Memoriale im. Huberta Jerzego Wagnera, który odbył się w krakowskiej Tauron Arenie. Bilety otrzymaliśmy od PKN Orlen. Na parkingu przy hali stawiliśmy się ok. godz. 17:00. Piękna hala zrobiła na nas duże wrażenie. Zajęliśmy swoje miejsca i czekaliśmy na pierwszy mecz Belgia – Bułgaria. Pojedynek szybko na swoją korzyść rozstrzygnęli Bułgarzy, wygrywając 3:0. Podczas pobytu spotkaliśmy wiele znajomych osób. Pierwszą był pan Ljubomir Travica, były trener Asseco Resovii Rzeszów. Porozmawialiśmy z nim, powspominał czasy kiedy trenował w Polsce oraz opowiadał o pracy w Katarze, gdyż aktualnie trenuje jeden z katarskich zespołów. Na trybunach również zasiedli siatkarze występujący w polskich klubach m.in. Olek Śliwka czy Dawid Dryja.

"Ja Jestem Zmartwychwstaniem i Życiem... "
2016.03.26

Święta Wielkiej Nocy skłaniają nas do refleksji, przemyśleń i umacniania wiary. To czas, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i piękniejsze jutro. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i pełnych pokoju Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wiara, nadzieja i miłość będą zawsze obecne w naszym życiu - tego życzą Dyrekcja, Pracownicy i Wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. 

Zimowisko w Zakopanem 2016 Zimowisko w Zakopanem 2016
2016.03.01

W dniach 15-22 luty br. jak co roku byliśmy na zimowisku w Zakopanem. Mieszkaliśmu u p. Marii, która dbała o nas jak o swoje dzieci. Wszystkich nas było piętnaście osób, w tym troje po raz pierwszy. Pogoda niestety nie dopisała. Śniegu było mało i warunki do zjazdów trudne. Nasi narciarze mimo trudnych warunków spędzili cztery dni na stoku, co dla nich było zdecydowanie za mało. Nowicjusze próbowali jeździć ale trochę im nie wychodziło i narty zamienili na łyżwy. W dniach kiedy nie mogliśmy szusować na stoku byliśmy pod skocznią, dwa razy na Krupówkach i kościele Czerwienne - Bachledówka. Krupówki zwiedzaliśmy pierwszy wieczorem, kiedy nastrój Zakopanego jest zupełnie inny. Kościół w Bachledówce jest piękny, ozdobiony drewnem z motywami góralskimi. Wycieczka się udała a dzieci chętnie zjadały pyszną pizzę. Niestety tydzień minął szybko i trzeba było wracać do domu. 

Waldek Długosz Najlepszym Sportowcem Gminy Jedlicze !!! Waldek Długosz Najlepszym Sportowcem Gminy Jedlicze !!!
2016.02.24

W sobotni (20.02) wieczór w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Gminy Jedlicze Pani Jolanty Urbanik dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy za rok 2015. W kategorii: trener / działacz nominowany był Marcin Józefowicz (pracownik socjalny naszej placówki, organizator turnieju siatkówki i opiekun wychowanków podczas udziału naszej placówki na różnego typu zawodach). Ostatecznie kapituła konkursowa wybrała Pana Andrzeja Cynarskiego jako najlepszego trenera / działacza. W kategorii "Najlepszy zawodnik" nominowany był nasz wychowanek Waldemar Długosz, którego dokonania w roku 2015 zostały docenione i otrzymał tutuł Najlepszego sportowca Gminy Jedlicze za szczegołne osiągnięcia w piłce nożnej. Nagrodę i okolicznościową statuetkę w imieniu Waldka odebrał p. Marcin (Waldek wraz z pozostałymi wychowankami i opiekunami przebywał na zimowisku w Zakopanem). Poza Waldkiem w innych dyscyplinach sportowych wyróżniono: Mateusza Szymbarę, Sławomira Skórę, Roberta Glenia i Łukasza Madejczyka.

Co u Ciebie Natalio?! Co u Ciebie Natalio?!
2016.02.15

W dniu 6 stycznia br. nasza wychowanka Natalia G. samowolnie opuściła placówkę. Do tej pory nie wróciła ani też nie skontaktowała się z nami.

Natalio!
Jeśli czytasz co się u nas dzieje, daj znać co u Ciebie!.Opiekunowie oraz Twoi koledzy i koleżanki martwią się o Ciebie. Zadzwoń lub napisz do nas!!

IV miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Nowej Dębie IV miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Nowej Dębie
2016.02.11

W czwartek 11 lutego br. reprezentacja naszej placówki uczestniczyła w IV Halowym Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Nowej Dębie. Organizatorami turnieju byli: Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu oraz Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie. Po blisko 6 godzinnych zmaganiach zajęliśmy 4 miejsce, na co złożyło się 3 zwycięstwa, 2 porażki i 1 remis. Tytuł najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza trafił w ręce naszych wychowanków, którzy obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi, dyplomami i okolicznościowymi statuetkami. Tytuł mistrzowski obroniła drużyna Domu Dziecka z Radoczy, drugie miejsce zajęli wychowankowie Domu Dziecka w Stalowej Woli, a na najniższym stopniu podium uplasowali się gospodarze turnieju wychowankowie Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

Bal Noworoczny z Nowym Stylem 2016 Bal Noworoczny z Nowym Stylem 2016
2016.01.16

W dniu 16 stycznia br. nasze dzieci skorzystały z zaproszenia Grupy Nowy Styl i wzięły udział w 17 już Balu Charytatywnym, który co roku organizowany jest w krośnieńskiej hali sportowej. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem "Muzyczne Mikołajki" - muzyka, taniec i śpiew były jej głównym motywem. Również i w tym roku nasi podopieczni zostali poproszeni o przygotowanie prac plastycznych – ilustrację do wybranego utworu muzyki klasycznej oraz instrumenty muzyczne z dowolnych materiałów. Dzieci postanowiły zilustrować utwór pt. ”Lot trzmiela” pochodzący z opery pod tytułem "Bajka o Carze Saltanie" Nikołaja Rimskiego - Korsakowa. Wykonały również bębenek i grzechotki, które były przydatne podczas wspólnego finałowego koncertu wszystkich dzieci. Najważniejszym punktem imprezy była wizyta św. Mikołaja, który przywiózł ze sobą same cenne podarunki dla dzieci. Nasi podopieczni zostali obdarowani gotówką, która już w najbliższym czasie zostanie wykorzystana na niezapomniany zimowy wypoczynek pod Tatrami.

18 urodziny Arkadiusza 18 urodziny Arkadiusza
2016.01.12

12 stycznia br. nasz wychowanek Arkadiusz wkroczył w dorosłość. Wszyscy wiemy, że ukończenie 18 lat jest czymś ważnym. Tak też było i w tym wypadku. Były życzenia, okazały tort i wspólne spędzenie czasu w miłym gronie. Arek zdecydował pozostać się w placówce do czasu ukończenia szkoły. Życzymy wszystkiego najlepszego, dużo wytrwałości, radości i uśmiechu na co dzień oraz sukcesów w życiu.

Noworoczna wizyta pracowników Warta S.A. Noworoczna wizyta pracowników Warta S.A.
2016.01.11

W piątkowe (08.01) popołudnie naszą placówkę odwiedzili pracownicy krośnieńskiego oddziału TUnZ "Warta" S.A. Wizyta miała związek ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Jak można się domyśleć nasze dzieci zostały obdarowane prezentami. Na początku grudnia 2015 r. otrzymaliśmy informację od Pani Agnieszki Korony - organizatora całej akcji, że w tym roku wychowankowie naszej placówki zostaną obdarowani prezentami. Dzieci napisały listy ze swoimi życzeniami, które to trafiły do Świętego Mikołaja. Wśród prezentów jakie otrzymały nasze dzieci były m.in. odzież, obuwie, sprzęt RTV, słuchawki, sprzęt sportowy, słodycze. Nasi goście podkreślili, że każdy z pracowników, który włączył się w akcję włożył wiele serca. Nasi darczyńcy byli pod wielkim wrażeniem, że chłopcy poprosili o bluzy z motywem patriotycznym. Doceniają, że w naszej placówce wychowanie patriotyczne odgrywa wielką rolę. Mariola - nasza wychowanka otrzymała także wzruszający list na który będzie chciała odpowiedzieć, dziękując za dobre serce.


 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl