Aktualności

Podsumowanie roku 2015 Podsumowanie roku 2015
2015.12.24

Powoli kończy się rok 2015. Rok w któym były radości i smutki, sukcesy i porażki. Przedstawiamy Państwu prezentację podsumowującą to co się wydarzyło w 2015 roku w naszej placówce. Link to prezentacji (kliknij)

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
2015.12.24

Życzymy Państwu  udanych, zdrowych,
spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, 
aby ten czas wypełnił Was spokojem, 
radością i miłością wśród rodziny, 
bliskich, znajomych i bliźnich. 
Oby czas, jaki spędzicie razem 
był czasem dobrej nowiny, a po świętach, 
byście z radością przygotowali się 
do przejścia ze starego w nowy 2016 rok

życzą Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

Studenckie Mikołajki Studenckie Mikołajki
2015.12.24

21 grudnia 2015 r. studenci z rzeszowskiej Politechniki przywieźli prezenty mikołajowe dla naszych podopiecznych. Była to akcja, którą zorganizował Samorząd Studencki w skład którego wchodzą przedstawiciele każdego z wydziałów tejże uczelni. Zadowolenie wymalowane na twarzach wychowanków mówiło samo za siebie. Dzieci otrzymały to co sobie wymarzyły: firmowe buty, odzież, sprzęt, nagłośnienie do siłowni, słodycze, owoce, zestawy do nauki j. angielskiego, gry komputerowe, gry edukacyjne, książki z dziedziny fantasy oraz śpiwory na turystyczne wypady. Serdecznie dziękując św. Mikołajowi za piękną akcję "dar serca", bardzo dobrą organizację - wiążemy nadzieję na dalszą współpracę. Do zobaczenia w czerwcu.

Wigilia 2015 Wigilia 2015
2015.12.24

W przedświąteczny poniedziałek 21 grudnia tradycyjnie już w naszej placówce odbyła się uroczysta Wieczerza Wigilijna. Oprócz wychowanków i pracowników nie zabrakło również gości. W tym roku razem z nami był Starostwa Krośnieński Jan Juszczak, Dyrektor PCPR w Krośnie Agnieszka Zygarowicz, byli pracownicy: Lucyna Bytnar, Maria Peszko i Bogdan Nakonieczny oraz nasza była wychowanka Regina wraz z mężem i synem.

Świąteczne spotkanie z Karpatami Krosno Świąteczne spotkanie z Karpatami Krosno
2015.12.21

W przedświąteczną niedzielę 20 grudnia naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Klubu Sportowego Karpaty Krosno na czele z Prezesem Panem Markiem Penarem. Nasi goście obdarowali naszych wychowanków prezentami. Nie brakowało słodkości, oprócz tego dostali gadżety związane z krośnieńskim klubem: szaliki, czapki, smycze, odblaski, klaendarze. Był także czas na wspólne rozmowy. Opowiedzieliśmy o naszej przygodzie na II Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w futsalu, o działalności naszej placówki itp. Również nasze dzieci zadawały pytania gościom. Wiele pytań dotyczyło drużyny seniorskiej, planach na rundę wiosenną. Wielką popularnością cieszył się Marek Fundakowski – zawodnik drużyny seniorów. Pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Pan Prezes obiecał naszym chłopcom wspólny trening z pierwszą drużyną jak i zaprosił na mecze w rundzie wiosennej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe prezenty dla naszych wychowanków, za odwiedziny i za świąteczne życzenia.

Mikołajki z Asseco Poland 2015 Mikołajki z Asseco Poland 2015
2015.12.21

W piątkowy wieczór 18 grudnia gościliśmy pracowników rzeszowskiej firmy Asseco Poland. Nasi goście przyjechali z okazji zbliżających się świąt. Obdarowali naszych wychowanków prezentami. Była okazja do rozmów na różne tematy. Opowiadaliśmy o wycieczce jaką odbyliśmy w pierwszy weekend grudnia oraz o Mistrzostwach Polski w futsalu. Nie zabrakło również świątecznych życzeń. Także ustaliliśmy, że w styczniu 2016 r. zagramy kolejne spotkanie towarzyskie w piłce nożnej.
Dziękujemy firmie Asseco za wiele życzliwości, które doświadczyliśmy w tym roku.

Wycieczka na Śląsk / V miejsce w Mistrzostwach Polski w futsalu Wycieczka na Śląsk / V miejsce w Mistrzostwach Polski w futsalu
2015.12.07

W dniach 4-6 grudnia nasi wychowankowie wraz z opiekunami przebywali na Śląsku. W sobotę 5 grudnia reprezentacja naszej placówki wzięła udział w II Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w futsalu, którego ambasadorem był pochodzący z Jedlicza – Sławomir Peszko. Piątek i niedziela była dniami kiedy zwiedzaliśmy Gliwice i Zabrze.

Jedziemy na Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w futsalu Jedziemy na Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w futsalu
2015.11.30

W dniu 5 grudnia 2015 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej „SOŚNICA” w Gliwicach odbędą się  II Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Futsalu. W zawodach udział weźmie również nasza placówka. Jak mówią organizatorzy: "Ideą, która przyświeca temu turniejowi, jest przede wszystkim umożliwienie wychowankom domów dziecka z całej Polski wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale również uczy zdrowej, sportowej rywalizacji".
Po sukcesie w Turnieju, który rozegrany został w Tarnobrzegu postanowiliśmy wziąć udział w zawodach rozegranych na hali. Oprócz zmagań sportowych będzie także okazja do zwiedzenia miejsc związanych ze Śląskiem. Planujemy zwiedzić Kopalnię Węgla Kamiennego, Muzeum Węglowe, zoo, palmiarnię, radiostację gliwicką i wiele innych miejsc. Będziemy także uczestniczyć w mecz piłki nożnej: Piast Gliwice - Cracovia.

Towarzyski mecz piłkarski z Asseco Poland Towarzyski mecz piłkarski z Asseco Poland
2015.11.21

W dniu 21 listopada w ramach przygotowań do II Mistrzostw Polski Domów Dziecka w futsalu, które odbędą się 5 grudnia w Gliwicach rozegraliśmy towarzyskie spotkanie z naszymi przyjaciólmi z rzeszowskiej firmy Asseco Poland. Rankiem w 10 osobowym składzie udaliśmy się do Mrowli na salę gimnastyczną miejscowej Szkoły Podstawowej. Tam też rozegraliśmy 2 mecze. W pierwszym wygraliśmy 14:11, natomiast w drugim pokonaliśmy naszych rywali 16:9. Po meczu zostaliśmy zaproszeni na przepyszną pizzę do jednej z pizzerii w Głogowie Małopolskiem. Bardzo dziękujemy pracownikom Asseco za rozegranie meczu oraz za poczęstunek.

Wielkie Serce Kibiców Karpat Krosno Wielkie Serce Kibiców Karpat Krosno
2015.11.17

Składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu Klubu Sportowego Karpaty Krosno na czele z Prezesem Panem Markiem Penarem za możliwość zbiórki pieniędzy do puszek na meczach ligowych z Polonią Przemyśl i Motorem Lublin. Podziękowania kierujemy także w stronę Kibiców, którzy hojnie wsparli nas kwotą 1053,48 zł. Pieniążki te w całości przeznaczone będą na pokrycie kosztów wyjazdu naszej placówki na II Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w piłce nożnej halowej, które rozegrane zostaną 5 grudnia w Gliwicach.
W imieniu wychowanków Domu Dziecka w Długiem SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl