Aktualności

18 urodziny Arkadiusza 18 urodziny Arkadiusza
2016.01.12

12 stycznia br. nasz wychowanek Arkadiusz wkroczył w dorosłość. Wszyscy wiemy, że ukończenie 18 lat jest czymś ważnym. Tak też było i w tym wypadku. Były życzenia, okazały tort i wspólne spędzenie czasu w miłym gronie. Arek zdecydował pozostać się w placówce do czasu ukończenia szkoły. Życzymy wszystkiego najlepszego, dużo wytrwałości, radości i uśmiechu na co dzień oraz sukcesów w życiu.

Noworoczna wizyta pracowników Warta S.A. Noworoczna wizyta pracowników Warta S.A.
2016.01.11

W piątkowe (08.01) popołudnie naszą placówkę odwiedzili pracownicy krośnieńskiego oddziału TUnZ "Warta" S.A. Wizyta miała związek ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem. Jak można się domyśleć nasze dzieci zostały obdarowane prezentami. Na początku grudnia 2015 r. otrzymaliśmy informację od Pani Agnieszki Korony - organizatora całej akcji, że w tym roku wychowankowie naszej placówki zostaną obdarowani prezentami. Dzieci napisały listy ze swoimi życzeniami, które to trafiły do Świętego Mikołaja. Wśród prezentów jakie otrzymały nasze dzieci były m.in. odzież, obuwie, sprzęt RTV, słuchawki, sprzęt sportowy, słodycze. Nasi goście podkreślili, że każdy z pracowników, który włączył się w akcję włożył wiele serca. Nasi darczyńcy byli pod wielkim wrażeniem, że chłopcy poprosili o bluzy z motywem patriotycznym. Doceniają, że w naszej placówce wychowanie patriotyczne odgrywa wielką rolę. Mariola - nasza wychowanka otrzymała także wzruszający list na który będzie chciała odpowiedzieć, dziękując za dobre serce.


Podsumowanie roku 2015 Podsumowanie roku 2015
2015.12.24

Powoli kończy się rok 2015. Rok w któym były radości i smutki, sukcesy i porażki. Przedstawiamy Państwu prezentację podsumowującą to co się wydarzyło w 2015 roku w naszej placówce. Link to prezentacji (kliknij)

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
2015.12.24

Życzymy Państwu  udanych, zdrowych,
spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, 
aby ten czas wypełnił Was spokojem, 
radością i miłością wśród rodziny, 
bliskich, znajomych i bliźnich. 
Oby czas, jaki spędzicie razem 
był czasem dobrej nowiny, a po świętach, 
byście z radością przygotowali się 
do przejścia ze starego w nowy 2016 rok

życzą Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

Studenckie Mikołajki Studenckie Mikołajki
2015.12.24

21 grudnia 2015 r. studenci z rzeszowskiej Politechniki przywieźli prezenty mikołajowe dla naszych podopiecznych. Była to akcja, którą zorganizował Samorząd Studencki w skład którego wchodzą przedstawiciele każdego z wydziałów tejże uczelni. Zadowolenie wymalowane na twarzach wychowanków mówiło samo za siebie. Dzieci otrzymały to co sobie wymarzyły: firmowe buty, odzież, sprzęt, nagłośnienie do siłowni, słodycze, owoce, zestawy do nauki j. angielskiego, gry komputerowe, gry edukacyjne, książki z dziedziny fantasy oraz śpiwory na turystyczne wypady. Serdecznie dziękując św. Mikołajowi za piękną akcję "dar serca", bardzo dobrą organizację - wiążemy nadzieję na dalszą współpracę. Do zobaczenia w czerwcu.

Wigilia 2015 Wigilia 2015
2015.12.24

W przedświąteczny poniedziałek 21 grudnia tradycyjnie już w naszej placówce odbyła się uroczysta Wieczerza Wigilijna. Oprócz wychowanków i pracowników nie zabrakło również gości. W tym roku razem z nami był Starostwa Krośnieński Jan Juszczak, Dyrektor PCPR w Krośnie Agnieszka Zygarowicz, byli pracownicy: Lucyna Bytnar, Maria Peszko i Bogdan Nakonieczny oraz nasza była wychowanka Regina wraz z mężem i synem.

Świąteczne spotkanie z Karpatami Krosno Świąteczne spotkanie z Karpatami Krosno
2015.12.21

W przedświąteczną niedzielę 20 grudnia naszą placówkę odwiedzili przedstawiciele Klubu Sportowego Karpaty Krosno na czele z Prezesem Panem Markiem Penarem. Nasi goście obdarowali naszych wychowanków prezentami. Nie brakowało słodkości, oprócz tego dostali gadżety związane z krośnieńskim klubem: szaliki, czapki, smycze, odblaski, klaendarze. Był także czas na wspólne rozmowy. Opowiedzieliśmy o naszej przygodzie na II Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w futsalu, o działalności naszej placówki itp. Również nasze dzieci zadawały pytania gościom. Wiele pytań dotyczyło drużyny seniorskiej, planach na rundę wiosenną. Wielką popularnością cieszył się Marek Fundakowski – zawodnik drużyny seniorów. Pozował do zdjęć i rozdawał autografy. Pan Prezes obiecał naszym chłopcom wspólny trening z pierwszą drużyną jak i zaprosił na mecze w rundzie wiosennej.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe prezenty dla naszych wychowanków, za odwiedziny i za świąteczne życzenia.

Mikołajki z Asseco Poland 2015 Mikołajki z Asseco Poland 2015
2015.12.21

W piątkowy wieczór 18 grudnia gościliśmy pracowników rzeszowskiej firmy Asseco Poland. Nasi goście przyjechali z okazji zbliżających się świąt. Obdarowali naszych wychowanków prezentami. Była okazja do rozmów na różne tematy. Opowiadaliśmy o wycieczce jaką odbyliśmy w pierwszy weekend grudnia oraz o Mistrzostwach Polski w futsalu. Nie zabrakło również świątecznych życzeń. Także ustaliliśmy, że w styczniu 2016 r. zagramy kolejne spotkanie towarzyskie w piłce nożnej.
Dziękujemy firmie Asseco za wiele życzliwości, które doświadczyliśmy w tym roku.

Wycieczka na Śląsk / V miejsce w Mistrzostwach Polski w futsalu Wycieczka na Śląsk / V miejsce w Mistrzostwach Polski w futsalu
2015.12.07

W dniach 4-6 grudnia nasi wychowankowie wraz z opiekunami przebywali na Śląsku. W sobotę 5 grudnia reprezentacja naszej placówki wzięła udział w II Mistrzostwach Polski Domów Dziecka w futsalu, którego ambasadorem był pochodzący z Jedlicza – Sławomir Peszko. Piątek i niedziela była dniami kiedy zwiedzaliśmy Gliwice i Zabrze.

Jedziemy na Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w futsalu Jedziemy na Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w futsalu
2015.11.30

W dniu 5 grudnia 2015 roku na Hali Widowiskowo – Sportowej „SOŚNICA” w Gliwicach odbędą się  II Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Futsalu. W zawodach udział weźmie również nasza placówka. Jak mówią organizatorzy: "Ideą, która przyświeca temu turniejowi, jest przede wszystkim umożliwienie wychowankom domów dziecka z całej Polski wzięcia udziału w przedsięwzięciu, które nie tylko promuje zdrowy tryb życia, ale również uczy zdrowej, sportowej rywalizacji".
Po sukcesie w Turnieju, który rozegrany został w Tarnobrzegu postanowiliśmy wziąć udział w zawodach rozegranych na hali. Oprócz zmagań sportowych będzie także okazja do zwiedzenia miejsc związanych ze Śląskiem. Planujemy zwiedzić Kopalnię Węgla Kamiennego, Muzeum Węglowe, zoo, palmiarnię, radiostację gliwicką i wiele innych miejsc. Będziemy także uczestniczyć w mecz piłki nożnej: Piast Gliwice - Cracovia.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl