Aktualności

Udany występ naszej placówki na Igrzyskach we Frysztaku Udany występ naszej placówki na Igrzyskach we Frysztaku
2015.06.12

W dniu 11 czerwca br. na obiektach sportowych Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku odbyły się XV Igrzyska dla Domów Dziecka i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych. W imprezie udział wzięła także i nasza reprezentacja: 5 wychowanków wraz z opiekunem Marcinem Józefowiczem. O godz. 10.00 nastąpiło uroczyste otwarcie igrzysk. Zaprezentowały się wszystkie drużyny, zapalono znicz olimpijski. Otwarcia dokonali: Kurator Podkarpacki Jacek Wojtas, Wicestarosta Strzyżowski Jan Stodolak i Dyrektor SOS-W we Frysztaku Agata Wyciślak. Następny punktem igrzysk była rywalizacja sportowa. Indywidualnie nasi wychowankowie zdobyli 5 medali (3 złote i 2 srebrne). Drużynowo w przeciąganiu liny zajęliśmy 3 miejsce. Otrzymaliśmy pamiątkowe medale, dyplomy, nagrody.

Kibicowaliśmy reprezentacji Polski na meczu Ligi Światowej Kibicowaliśmy reprezentacji Polski na meczu Ligi Światowej
2015.06.08

Grupa wychowanków naszej placówki wraz z opiekunami w dniu 6 czerwca br. wyjechała do Częstochowy na mecz reprezentacji Polski w Lidze Światowej z drużyną Iranu. Na mecz zostaliśmy zaproszeni przez Orlen Południe S.A. Sponsor sfinansował nam koszty dojazdu, nocleg oraz bilety na mecz.
Przed Halą Sportową w Częstochowie powitała nas bardzo serdecznie Pani Monika – pracownik Orlen Południe. Rozdała specjalnie przygotowane dla każdego z nas identyfikatory. Razem z nami przeżywała i mocno kibicowała „biało – czerwonym”.

Pojeżdżą dla Domu Dziecka Pojeżdżą dla Domu Dziecka
2015.05.23

6 czerwca 2015 (sobota) o godz. 22:00 na parkingu przy ul. Okrzei w Krośnie odbędzie się X Spot Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu. Tym razem charytatywnym aspektem akcji będzie zbiórka podarunków dla dzieci mieszkających w Domu Dziecka w Długiem.

Plan spotu:
22:00 Rozpoczęcie oraz zbiórka rzeczy na Dom Dziecka (parking przy ul. Okrzei 1)
23:00 Start przejazdu przez miasto (grupami do 20 samochodów - każdy prowadzący grupę dostanie mapę z trasą przejazdu)
01:00 Powrót na parking i zakończenie spotu

Po spocie delegacja zawiezie wszystkie zebrane rzeczy do Domu Dziecka.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ORGANIZATOROM SPOTU ZA AKCJĘ, CIESZYMY SIĘ, ŻE PRZY OKAZJI ZMAGAŃ SPORTOWYCH NIE ZAPOMINACIE TAKŻE O ASPEKCIE CHARYTATYWNYM.

Towarzyski mecz z Asseco Poland Rzeszów Towarzyski mecz z Asseco Poland Rzeszów
2015.04.27

W niedzielę 26 kwietnia udaliśmy się do Rzeszowa rozegrać towarzyski mecz z pracownikami zaprzyjaźnionej firmy Asseco Poland. Przed godz. 13.00 zameldowaliśmy się pod halą Podpromie, gdzie na bocznej sali rozgraliśmy mecz. Po bliko półgodzinnej rywalizacji lepsi okazali się pracownicy Asseco, którzy wygrali 7:4. Nastęnie przeprowadzony został konkurs rzutów karnych. Po serii eliminacyjnej do finały zakwalifokowało się dwóch naszych wychowanków: Damian i Fabian. Ostatecznie po rozegraniu 6 serii lepszy okazał się Damian i to on został Królem Strzelców. Po krótkim odpoczynku "pomieszaliśmy się" grając jeszcze ok. 30 min. Po zmaganiach sportowych zostaliśmy zaproszeni na lody na rzeszowską starówką. Około godz. 18.00 wróciliśmy do placówki. Bardzo serdecznie dziękujemy pracownikom Asseco za możliwość rozegrania meczu i za poczęstunek. Rewanż odbędzie w Jedliczu prawdopodnie na orliku w miesiącu maju.

Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !!! Wesołych Świąt Wielkiej Nocy !!!
2015.04.01

Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja".

życzą Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka

Ferie 2015 - Pobyt w Zakopanem Ferie 2015 - Pobyt w Zakopanem
2015.02.10

Pierwszy tydzień ferii zimowych (31.01 - 7.02.2015 r.) tradycyjnie spędziliśmy w Zakopanem. Pozdrawiamy serdecznie naszą p. Marysię i p. Hanię z p. Pawłem u których czujemy się jak w domu. Jak co roku większość czasu spędziliśmy na stoku. Było z nami kilkoro nowych wychowanków, którzy pierwszy raz mieli narty na nogach. Już po dwóch dniach szusowali bez problemu. Jazda na nartach i łyżwach sprawiała nam dużo radości. Byliśmy oczywiście na Krupówkach oraz przeszliśmy szlakiem Papieskim z Harendy na Gubałówkę. W tym roku pogoda dopisała, było dużo śniegu i niewielki mróz. Niestety tydzień szybko minął i trzeba było wracać do domu.

Kibicowaliśmy Asseco Resovii !!! Kibicowaliśmy Asseco Resovii !!!
2015.01.22

W środowe popołudnie 21 stycznia wspólnie z pracownikami firmy Asseco Poland z Rzeszowa udaliśmy się klubowym autokarem Resovii na mecz Ligi Mistrzów siatkarzy Resovia - ACH Volley Lublana. W drodze do Rzeszowa zostaliśmy odbarowani koszulkami i czapkami rzeszowskiego klubu. Na hali Podpromie zameldowaliśmy się kilka minut po godz. 17.00. Oczekując na mecz podziwialiśmy rozgrzewkę obu zespołów. Kilku naszych wychowanków zdecydowało się pomalować twarze w barwy Resovii. O godz. 18.00 rozpoczęło się spotkanie, które było jednostronnym widowiskiem - gładkie zwycięstwo Resovii 3:0 (mecz trwał 75 minut). Po spotkaniu mieliśmy okazję porozmawiać z siatkarzami Asseco Resovii, zdobyć autografy czy też zrobić pamiątkowe zdjęcie. Poza sportowym aspektem wyjazdu do Rzeszowa była kolacja w restauracji McDonald, po którym pożegnaliśmy się z Panami z Asseco Poland i wróciliśmy do Długiego do naszej placówki.

Bal Noworoczny z Firmą Nowy Styl Bal Noworoczny z Firmą Nowy Styl
2015.01.16

Jako co roku Grupa Nowy Styl z Krosna zorganizowała imprezę charytatywną - Bal Noworoczny dla podopiecznych organizacji społecznych, wychowanków domów dziecka i rodzin zastępczych. Impreza zgromadziła ponad 1100 dzieci  z całego Podkarpacia. Nie zabrakło również i naszych wychowanków, którzy w komplecie z wychowawcami i panią Dyrektor zameldowali się w hali krośnieńskiego MOSiR-u na zabawie. Każdy bal ma walor edukacyjny - w tym roku dzieci bawiły się w scenerii średniowiecznej. Dzieci prezentowały się w specjalnych strojach dworskich, każda placówka prezentowała swój herb. Bal uświetniły m.in. pokazy średniowiecznej mody, liczne konkursy i zabawy sprawnościowe. Nieodłącznym elementem każdej imprezy jest wizyta św. Mikołaja. Każda placówka otrzymała prezenty - nasza dostała czek, który pomoże nam w zorganizowaniu wypoczynku zimowego na feriach. Bardzo serdecznie dziękujemy właścicielom firmy Nowy Styl za zaproszenie na bal, świetną zabawę i prezenty.

WeSoŁYcH ŚwIĄt i SZczĘŚliwEgO NoWEgO RoKU !!! WeSoŁYcH ŚwIĄt i SZczĘŚliwEgO NoWEgO RoKU !!!
2014.12.22

Życzymy Państwu  udanych, zdrowych,
spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,
aby ten czas wypełnił Was spokojem,
radością i miłością wśród rodziny,
bliskich, znajomych i bliźnich.
Oby czas, jaki spędzicie razem
był czasem dobrej nowiny, a po świętach,
byście z radością przygotowali się
do przejścia ze starego w nowy 2015 rok

- Dyrekcja, pracownicy i wychowankowie Domu Dziecka w Długiem -

Wieczerza Wigilijna 2014 Wieczerza Wigilijna 2014
2014.12.18

W czwartkowy wieczór 18 grudnia w naszym Domu Dziecka miała miejsce Wieczerza Wigilijna. Wśród wychowanków i pracowników placówki nie zabrakło również i gości. W tym roku razem z nami byli Starosta Krośnieński Jan Juszczak, Dyrektor PCPR w Krośnie Agnieszka Zygarowicz i byłe naszej pracownice: Maria Peszko i Lucyna Bytnar. Tradycyjnie już w nastrój świąteczny wprowadziła nas Pani Dyrektor Bożena Czaja, po czym Waldek odczytał fragment Pisma Świętego dot. Narodzin Pana Jezusa. Dzieci pod przewodnictwem Pani Ali przygotowały i przedstawiły program słowno-muzyczny. Nie zabrakło oczywiście życzeń i prezentów, które dla wszystkich przekazał Święty Mikołaj. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy miło spędzając wieczór. Napełnieni radością Świąt Bożego Narodzenia - dzieci w piątek rozjechały się do swoich domów, by wspólnie z najbliższymi przeżywać pamiątkę tajemnicy Narodzenia Pańskiego.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl