Aktualności

Tarnobrzeg obronił tytuł mistrzowski Tarnobrzeg obronił tytuł mistrzowski
2014.05.15

W dniu 15 maja br. w jedlickiej hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Uroczystego otwarcia dokonali: Agnieszka Zygarowicz – Dyrektor PCPR Krosno, Andrzej Piękoś – Dyrektor GOSiR Jedlicze, Bożena Czaja – Dyrektor Domu Dziecka  w Długiem i Marcin Józefowicz – organizator turnieju.

Przed nami kolejny turniej siatkówki Przed nami kolejny turniej siatkówki
2014.05.06

W czwartek 15 maja w hali GOSiR w Jedliczu rozegrana zostanie V edycja turnieju siatkówki dla placówek opiekuńczo - wychowawczych z województwa podkarpackiego, którego organizatorem jest Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. Pomysłodawcą turnieju jest Marcin Józefowicz - pracownik socjalny Domu Dziecka z Długiego. - Gdy rozpocząłem pracę w Domu Dziecka w 2009 r. i widząc, że nasi wychowankowie uczestniczą w różnego typu imprezach sportowych organizowanych przez inne placówki, wpadłem na pomysł aby i nasz Dom Dziecka był organizatorem turnieju - wybór padł na siatkówkę i tak się przyjęło i jest do teraz - mówi organizator turnieju. Turniej rozgrywany jest o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Patronat honorowy nad turniejem obejmują Poseł Piotr Babinetz i Starosta Krośnieński Jan Juszczak, a dodatkowo w tym roku także Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba.

Wesołych Świąt Wielkanocnych Wesołych Świąt Wielkanocnych
2014.04.14

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych,radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy,
smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie.
Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.
Tego z całego serca życzą wychowankowie i pracownicy Domu Dziecka

Zimowisko w Zakopanem Zimowisko w Zakopanem
2014.02.05

Drugi tydzień ferii zimowych (25.01 - 01.02.2014 r.) spędzilśmy w Zakopanem (tuż przy stacji narciarskiej na Harendzie) u panie Marii Bachledy - Curuś. Całymi dniami (z przerwami na posiłki) korzystaliśmy z uroków zimy jeżdżąc na nartach, łyżwach i ...jabłuszkach. Zwiedziliśmy też Zakopane m.in. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, najstarszą część Zakopanego - ulicę Kościelisko, piękny stary cmentarz na Pęksowym Brzysku i jak zawsze Krupówki. Piękna pogoda, dobre warunki mieszkaniowe oraz wspaniałe jedzenie dopełniły udane pod każdym względem zimowisko.

XV Noworoczny Bal XV Noworoczny Bal
2014.01.18

W sobotę 18 stycznia nasi wychowankowie wraz z wychowawcami uczestniczyli w XV Noworocznym Balu zorganizowanym przez firmę Nowy Styl w Krośnie. Pierwszy bal odbył się w 2000 roku – wtedy też uczestniczyło w nim 150 osób z Krosna i okolic. W tym roku liczba uczestników przekroczyła 1000 osób (głównie dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne, wychowankowie domów dziecka, rodzin zastępczych i organizacji społecznych z całego Podkarpacia).

Zaproszenie na zabawę z Nowym Stylem Zaproszenie na zabawę z Nowym Stylem
2014.01.13

Miło nam poinformować, że nasza placówka dostała zaproszenie na 15 Imprezę Noworoczną organizowaną przez Grupę Nowy Styl, która odbędzie się w sobotę 18 stycznia o godz. 15.00 w hali MOSiR, ul. Bursaki w Krośnie. W tym roku elementem edukacyjnym będzie temat: Bezpieczeństwo i Zdrowie. Na imprezie będzie można nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy. Będzie też okazja by zobaczyć pracę ratowników medycznych, policjantów, strażaków, przyjrzeć się pracy psów ratowniczych i sprawdzić stan swojego zdrowia.

Projekt socjalny przygotowany przez studentki UP w Krakowie Projekt socjalny przygotowany przez studentki UP w Krakowie
2014.01.11

W dniu 11 stycznia br. naszą placówkę odwiedziły studentki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (kierunek: praca socjalna), które w ramach pracy zaliczeniowej zrealizowały projekt socjalny. Wcześniej w dniach 8-19 kwietnia przebywały w naszej placówce na praktyce. Projekt był dwuczęściowy: pierwszym działaniem było przekazanie dla naszej placówki zebranych artykułów szkolnych i papierniczych (zbiórka trwała od listopada 2013 do stycznia 2014), drugim była organizacja imprezy karnawałowej dla naszych wychowanków.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!! WESOŁYCH ŚWIĄT !!!
2013.12.23

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śnigiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów.
Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy 2014 Rok,
żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija.

życzą

Dzieci z Domu Dziecka wraz z opiekunami

Wigilia 2013 Wigilia 2013
2013.12.20

W dniu 19 grudnia br. jak to co roku przed Świętami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. Oprócz wychowanków i pracowników na Wigilii byli także zaproszeni goście: Starosta Krośnieński - Jan Juszczak i Dyrektor PCPR w Krośnie - Agnieszka Zygarowicz. Przed uroczystą wieczerzą, dzieci pod przewodnictwem p. Ali i p. Joli przedstawiły Jasełka. Zaraz po nich Ewelina odczytała fragment Ewengelii św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa - następnie wszyscy razem złożyliśmy sobie życzenia i połamaliśmy się opłatkiem.

Trennig metodą Coerver Coaching Trennig metodą Coerver Coaching
2013.12.10

We wtorek 10 grudnia nasi wychowankowie i wychowawcy mieli przyjemność uczestniczyć w treningu piłkarskim metodą Coerver Coaching prowadzoną Master Coach’a Mariusza Paszkowskiego i Waldemara Szafrana. Przez blisko 2 godziny trenowaliśmy nową dla nas metodą. Mile spędzony czas pozostanie na długo w naszej pamięci, a przekazane nam elementy gry i treningu będziemy wykorzystywać w przyszłości – najbliższą okazją będzie do tego Turniej Halowy, rozegrany w styczniu 2014 roku w Nowej Dębie.

 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
 
 
2011 © Dom Dziecka w Długiem im. Janusza Korczaka
Wszelkie prawa zastrzeżone
 
Gry planszowe karciane łamigłówki HOBBITY.pl