Wycieczka do Warszawy

Dzięki darowiźnie otrzymanej od „Anonimowego Darczyńcy”, którym jak się później okazało jest Kamil Labudda w dniach 6 – 8.10.2023 wychowankowie naszego domu mogli spędzić trzy niezapomniane dni pełne atrakcji zwiedzając stolicę naszego państwa.

Pierwszego dnia, po przyjeździe do Warszawy – zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w gmachu Sejmu, co było  znakomitą okazją do zapoznania się z różnorodną architekturą sejmową, a także wysłuchania ciekawego wykładu przewodnika na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu, następnie spędziliśmy całe popołudnie w Centrum Nauki Kopernik – w przestrzeni, która inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi.

Drugi dzień naszego wyjazdu spędziliśmy w największym w Europie Środkowej i Wschodniej Parku Rozrywki i Wypoczynku SUNTAGO we Wręczy, gdzie odkrywaliśmy świat wodnych atrakcji i mogliśmy poczuć klimat egzotycznych wakacji. Pomimo tak intensywnie spędzonego czasu nie zabrakło sił na wieczorny spacer po pięknie oświetlonej starówce oraz na wieczorną partyjkę gry w bilard.

Trzeciego dnia również nie zabrakło atrakcji – byliśmy w miejscu pozytywnej energii czyli w PGE Narodowym. Zwiedzając Stadion Narodowy im. Kazimierza Górskiego wybraliśmy trasę „Poczuj się jak VIP” – zobaczyliśmy najbardziej prestiżowe miejsca stadionu i zasiadaliśmy w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach areny przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców.

W drodze powrotnej do Długiego wstąpiliśmy jeszcze do Restauracji McDonald’s, gdzie każdy mógł wybrać dla siebie coś pysznego.

Późnym wieczorem dotarliśmy do Długiego – zmęczeni ale pełni pozytywnych wrażeń i wspaniałych wspomnień.

Z tego miejsca jeszcze raz chcemy serdecznie podziękować naszemu darczyńcy – za niezapomnianą przygodę, jaką był ten cudowny czas.